Czy będzie 4. sezon "After Life"? Ricky Gervais mówi o przyszłości netfliksowego serialu

"After Life" (Fot. Netflix)

0

"After Life" dostało zamówienie na 3. sezon, ale czy będą też kolejne? Ricky Gervais wyjaśnia, jakie są jego dalsze plany wobec serialu.

Netflix zamówił 3. sezon "After Life" kilkanaście dni po premierze drugiego, a także podpisał umowę z Rickym Gervaisem, na mocy której komik będzie tworzył kolejne produkcje dla platformy. I na tym nie koniec, bo są też plany zrobienia odcinka świątecznego komedii o małomiasteczkowym dziennikarzu w żałobie.

Czy będzie 4. sezonu serialu After Life na Netfliksie?

Jak na seriale Gervaisa to wręcz rekord, z czego twórca dobrze sobie zdaje sprawę. I w rozmowie z "The Sun" (via Radio Times zapewnia, że nie planuje ciągnąć "After Life" w nieskończoność. Jak mówi, podjął już decyzję, że 4. sezonu nie będzie, nawet jeśli serial wciąż będzie tak popularny na Netfliksie. Choć przyznaje, że kontynuacja to kusząca perspektywa.

– Nigdy nie mów nigdy, ale mówi się takie rzeczy, żeby potem pamiętać, bo to kuszące, bardzo kuszące. Publiczność myśli, że chce kolejnego sezonu, ale oni tego nie wiedzą, nie są pewni, więc trzeba do tego podchodzić ostrożnie – mówi.

After Life sezon 4 czy będzie

"After Life" to czwarty sitcom, który stworzył Ricky Gervais, po "The Office", "Extras (oba powstały we współpracy ze Stephenem Merchantem) i "Dereku". Zamówienie na 3. sezon oznacza, że będzie to zarazem najdłuższy serial brytyjskiego komika, który w rozmowie z Radio Times tłumaczył:

– Pierwszy raz robię trzecią serię, bo ten świat jest naprawdę bogaty. Kocham te postacie, kocham aktorów, kocham moją postać, kocham miasteczko, kocham motywy, które są w serialu. Kocham psa!

Na razie nie wiadomo, kiedy ekipa "After Life" rozpocznie zdjęcia do 3. sezonu. W Wielkiej Brytanii co prawda można już kręcić filmy, ale nie wszyscy się na to decydują w warunkach społecznego dystansu i restrykcji, które trzeba spełniać. Z tego powodu może też nie dojść do skutku odcinek świąteczny "After Life".

After Life jest dostępne na Netfliksie