Idris Elba jeszcze wróci jako John Luther? Aktor mówi, jakie są szanse na film o detektywie z Londynu

"Luther" (Fot. BBC)

0

Nie będzie kolejnego sezonu "Luthera", ale to nie znaczy, że nie zobaczymy już Idrisa Elby w tej roli. Aktor przekazał wieści na temat możliwego powrotu Johna Luthera do służby.

Pięć sezonów i film? Wiele na to wskazuje. Idris Elba znów zasugerował, że "Luther" może powrócić, ale nie jako serial, tylko film.

Luther – Idris Elba mówi, że są duże szanse na film

Podczas wywiadów związanych z nadchodzącym 3. sezonem komedii "In the Long Run" brytyjskiej telewizji Sky Elba powiedział, że w tym momencie nie ma "formalnych planów", jeśli chodzi o kolejny sezon "Luthera". Ale jest coś innego.

– Postawiłem sprawę jasno, że chciałbym, aby "Luther" powrócił jako film. I mogę wam powiedzieć, że jesteśmy bardzo bliscy tworzenia filmu o Lutherze – zapewnił aktor.

Luther film

To nie pierwszy raz, kiedy pojawia się temat filmu o detektywie z Londynu. Pod koniec 2018 roku, czyli jeszcze przed premierą 5. serii "Luthera", Elba mówił, że twórca serialu Neil Cross "już haruje nad scenariuszem".

– "Luther" posiada wszystkie składniki, dzięki którym może być jak te klasyczne filmy z lat 90., typu "Siedem" czy "W sieci pająka". To, co chcielibyśmy zrobić, to użyć tego schematu do stworzenia filmowego "Luthera" – powiedział wtedy aktor.

Jak dodał, chciałby, żeby w filmie było "więcej morderstw, więcej Volvo, więcej nachmurzonego Luthera". Interesuje go także większa skala produkcji, być może nawet międzynarodowa, oraz dotarcie do szerszej publiczności.

Luther jest dostępny w serwisie HBO GO