Wiadomo już, kto zastąpi Ruby Rose w roli Batwoman. Jak casting komentuje odtwórczyni roli Kate Kane?

"Batwoman" (Fot. CW)

Telewizja CW podała nazwisko aktorki, która zostanie nową Batwoman. To Javicia Leslie, gwiazda serialu "God Friended Me". Jak zmianę komentuje Ruby Rose, która odeszła z serialu?

Takie zmiany w serialach rzadko się zdarzają: Ruby Rose zrezygnowała po zaledwie jednym sezonie z tytułowej roli w "Batwoman", zostawiając producentów z pytaniem: co dalej? Wiemy już, że Kate Kane na pewno nie zostanie uśmiercona, a kostium tytułowej superbohaterki przejmie nowa postać: Ryan Wilder.

Batwoman sezon 2: Javicia Leslie w roli głównej

Telewizja CW podała, że zagra ją Javicia Leslie, znana z serialu "God Friended Me".

– Jestem niesamowicie dumna z tego, że będę pierwszą czarną aktorką, która zagra w telewizji ikoniczną rolę Batwoman. Cieszę się, że jako biseksualna kobieta mam zaszczyt dołączyć do serialu, który jest przełomowy dla społeczności LGBTQ+ – mówi aktorka.

Batwoman sezon 2

Zgodnie z oficjalnym opisem, Ryan Wilder jest sympatyczna, popaprana, trochę durnowata i nieokiełznana. Zupełnie nie przypomina Kate Keene, kobiety, która nosiła kostium Batwoman przed nią. Nie mając nikogo, kto by pomógł jej wyjść na prostą, Ryan spędziła lata jako dilerka narkotyków, unikając policji i maskując swój ból złymi nawykami.

Ryan to dziewczyna, która ukradnie mleko dla bezdomnego kota i która mogłaby cię zabić gołymi rękoma. Jest najbardziej niebezpiecznym typem wojownika: bardzo utalentowanym i szalenie niezdyscyplinowanym. I dumną lesbijką. Sportsmenką. Surową. Namiętną. Omylną. Zupełnie nie przypomina stereotypowego amerykańskiego bohatera.

Batwoman sezon 2: Ruby Rose o swojej następczyni

Casting na nową Batwoman skomentowała także jej poprzedniczka, Ruby Rose.

– OMG!!! To jest niesamowite!!! Tak się cieszę, że Batwoman będzie grana przez zachwycającą czarnoskórą aktorkę. Chcę pogratulować Javicii Leslie przejęcia peleryny. (...) Nie mogę się już doczekać 2. sezonu, będziesz niesamowita – napisała aktorka na Instagramie.

Zgodnie z zapowiedziami telewizji CW, 2. sezon "Batwoman" będzie mieć premierę w styczniu 2021 roku. W tym momencie zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły ze względu na pandemię koronawirusa.

Serial Batwoman jest dostępny na HBO GO

REKLAMA