Wiadomo już, kto zastąpi Ruby Rose w roli Batwoman. Jak casting komentuje odtwórczyni roli Kate Kane?

"Batwoman" (Fot. CW)

0

Telewizja CW podała nazwisko aktorki, która zostanie nową Batwoman. To Javicia Leslie, gwiazda serialu "God Friended Me". Jak zmianę komentuje Ruby Rose, która odeszła z serialu?

Takie zmiany w serialach rzadko się zdarzają: Ruby Rose zrezygnowała po zaledwie jednym sezonie z tytułowej roli w "Batwoman", zostawiając producentów z pytaniem: co dalej? Wiemy już, że Kate Kane na pewno nie zostanie uśmiercona, a kostium tytułowej superbohaterki przejmie nowa postać: Ryan Wilder.

Batwoman sezon 2: Javicia Leslie w roli głównej

Telewizja CW podała, że zagra ją Javicia Leslie, znana z serialu "God Friended Me".

– Jestem niesamowicie dumna z tego, że będę pierwszą czarną aktorką, która zagra w telewizji ikoniczną rolę Batwoman. Cieszę się, że jako biseksualna kobieta mam zaszczyt dołączyć do serialu, który jest przełomowy dla społeczności LGBTQ+ – mówi aktorka.

Batwoman sezon 2

Zgodnie z oficjalnym opisem, Ryan Wilder jest sympatyczna, popaprana, trochę durnowata i nieokiełznana. Zupełnie nie przypomina Kate Keene, kobiety, która nosiła kostium Batwoman przed nią. Nie mając nikogo, kto by pomógł jej wyjść na prostą, Ryan spędziła lata jako dilerka narkotyków, unikając policji i maskując swój ból złymi nawykami.

Ryan to dziewczyna, która ukradnie mleko dla bezdomnego kota i która mogłaby cię zabić gołymi rękoma. Jest najbardziej niebezpiecznym typem wojownika: bardzo utalentowanym i szalenie niezdyscyplinowanym. I dumną lesbijką. Sportsmenką. Surową. Namiętną. Omylną. Zupełnie nie przypomina stereotypowego amerykańskiego bohatera.

Batwoman sezon 2: Ruby Rose o swojej następczyni

Casting na nową Batwoman skomentowała także jej poprzedniczka, Ruby Rose.

– OMG!!! To jest niesamowite!!! Tak się cieszę, że Batwoman będzie grana przez zachwycającą czarnoskórą aktorkę. Chcę pogratulować Javicii Leslie przejęcia peleryny. (...) Nie mogę się już doczekać 2. sezonu, będziesz niesamowita – napisała aktorka na Instagramie.

Zgodnie z zapowiedziami telewizji CW, 2. sezon "Batwoman" będzie mieć premierę w styczniu 2021 roku. W tym momencie zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły ze względu na pandemię koronawirusa.

Serial Batwoman jest dostępny na HBO GO