Jak Kate Kane zostanie wypisana z "Batwoman"? Showrunnerka serialu mówi, czego na pewno nie zrobi

"Batwoman" (Fot. CW)

Kiedy okazało się, że producenci "Batwoman" chcą wprowadzić nową bohaterkę w 2. sezonie, na fanów serialu padł blady strach. Czy śmierć Kate Kane należy do możliwych scenariuszy?

Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko: Ruby Rose, grająca tytułową superbohaterkę w "Batwoman", odeszła z serialu po 1. sezonie, zostawiając ekipę twórców z dużym problemem pt. co dalej? Ostatecznie zdecydowano, że rola Kate Kane nie zostanie obsadzona ponownie. Kostium założy nowa dziewczyna, Ryan Wilder. A co stanie się z jej poprzedniczką?

Batwoman sezon 2 – czy Kate Kane czeka śmierć?

Kate oczywiście z serialu zniknie, ale zniknięcie nie będzie oznaczać śmierci. Twórczyni i showrunnerka serialu Caroline Dries zdementowała na Twitterze plotki, jakoby planowała zabić pierwszą Batwoman, i zdradziła, że jej zniknięcie będzie jedną z tajemnic w 2. sezonie.

– Jako lesbijka, która pracuje jako scenarzystka od 15 lat, mam świadomość istnienia tropu "Pochowaj swoich gejów" i nie interesuje mnie uczestniczenie w tym. Dlatego dla mnie jako showrunnerki jest ważne, żeby wyjaśnić wszelkie błędne informacje o Kate Kane i recastingu Batwoman.

Tak jak wy, kocham Kate Kane – ona jest powodem, dla którego chciałam zrobić serial. Nigdy jej nie wymażemy. Przeciwnie, jej zniknięcie będzie jedną z tajemnic w 2. sezonie. Nie chcę zdradzać żadnej z niespodzianek, ale, drodzy fani, wiedzcie, że oddawanie sprawiedliwości LGBTQ+ stanowi sedno tego, czym jest "Batwoman", i nie zamierzamy tego porzucać – napisała.

Kilka dni wcześniej, podczas wirtualnego festiwalu ATX, Dries wyjaśniła, że ekipa zastanawiała się nad "wariantem jak z opery mydlanej", czyli nową osobą w roli Kate Kane. Ostatecznie zdecydowano, że lepiej zamienić postać na nową, niż zmuszać publikę do zaakceptowania tej samej osoby z nową twarzą. Zwłaszcza że Ruby Rose włożyła dużo w tę rolę i zastąpienie jej nową aktorką nie było proste.

Nowa bohaterka na razie jeszcze nie została obsadzona, ale według nieoficjalnych informacji poważną kandydatką jest Vanessa Morgan z "Riverdale".

1. sezon Batwoman jest dostępny na HBO GO

REKLAMA