Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2020 roku

"Dark" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. W głębi lasu (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"W głębi lasu" (Fot. Netflix)

Jedna z milszych niespodzianek ostatnich miesięcy, bo sam pomysł polskiej adaptacji prozy Harlana Cobena wydawał nam się karkołomny, a mimo mocnych nazwiskach w ekipie odpowiedzialnej za tę produkcję spodziewaliśmy się raczej konwencjonalnego thrillera, który szybko zmiesza nam się w pamięci z dziesiątkami podobnych. Tymczasem reżyserowane przez Leszka Dawida i Bartosza Konopkę "W głębi lasu" przekonało nas do siebie kilkoma zaletami wyciągającymi miniserial ponad przeciętność.

Zaskakująco dobrze sprawdziło się przeniesienie przez scenarzystów, Agatę Malesińską i Wojciecha Miłoszewskiego, amerykańskiej fabuły w polskie realia. Świetnie ogląda się zwłaszcza tę część, która toczy się w latach 90. Doskonale radzą sobie młodzi aktorzy, Wiktoria Filus i Hubert Miłkowski, wspierani przez bardziej doświadczony drugi plan. Klimat letniego obozu, nastoletniej beztroski i życia w rytmie piosenek idoli raz na zawsze przerywa straszna zbrodnia. Do tego dochodzi przekonujący obraz mechanizmów szukania kozła ofiarnego – tam, gdzie zawsze Polacy ich szukają.

Współczesne rozwikływanie tamtych tajemniczych i wstrząsających zdarzeń wypada nieco bardziej konwencjonalnie, ale grający starsze wersje Laury i Pawła Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki nadają kryminalnym poszukiwaniom nieco głębi, a pytanie o sprawcę zbrodni łączy się z dylematami dotyczącymi życiowych wyborów naznaczonych traumą tamtego lata.

Jest mrocznie, klimatycznie, a równocześnie w niejednym widzu obudzi się tęsknota za wakacyjnym czasem sprzed problemów, które przynosi dorosłość. Świetnie zgrane, nawet w rolach epizodycznych, wciągające "W głębi lasu" to dobry kandydat do budowanie polskiej marki na Netfliksie, wcale nie gorszy od zachodnich konkurentów. [Kamila Czaja]

W głębi lasu jest dostępne na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10