Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2020 roku

"Dark" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Betty (awans z 5. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Betty" (Fot. HBO)

W czerwcu "Betty" miała tylko finał, ale to wystarczyło prawie na podium. Od tygodni zachwycamy się tym kameralnym spin-offem filmowej "Skejterki". Crystal Moselle z każdym odcinkiem uzależniała nas bardziej od śledzenia losów grupki dziewczyn, które próbują realizować deskorolkową pasję w zdominowanym przez facetów środowisku. Finał doskonale zbiera wątki z sezonu, doprowadzając je do satysfakcjonujących rozwiązań.

Bohaterkom udało się zorganizować skejterskie spotkanie samych dziewczyn, tym razem z większym sukcesem niż w pilocie serialu. Działały wspólnie, z determinacją i odkryły, że jest ich znacznie więcej, niż im się wydawało. Oglądanie tej wspólnej jazdy, nawet jeśli nie mogła w niej uczestniczyć pechowo kontuzjowana Kirt, musiało wywołać uśmiech na twarzy zaangażowanych w losy skejterek widzów. Dodajmy jeszcze mały, ale uroczy "crossover" z innym serialem HBO, żeby sobie uświadomić, jak już za "Betty" tęsknimy.

A poza deskorolką liczyło się tu wiele spraw, które można było razem z bohaterkami przeżywać. Uwalnianie się spod wpływu toksycznych chłopaków, radzenie sobie z sytuacją w domu, pierwsze nieśmiałe związki, które łatwo mogły przegrać z presją rodziny. Dzięki wsparciu przyjaciółek i ćwiczeniu się w pewności siebie dziewczyny pokonywały różne trudności, a pokazano to w lekkim, nieprzesadnie dramatycznym stylu. Zresztą tu nawet pozornie groźny diler jest sympatyczny (chociaż twierdzi, że tylko on). [Kamila Czaja]

Betty jest dostępna w serwisie HBO GO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10