Ruszyły castingi do "House of the Dragon", spin-offu "Gry o tron". Co wiemy o dwóch głównych bohaterkach?

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

0

Spece HBO od castingów rozpoczęli poszukiwania odtwórczyń ról Rhaenyry Targaryen i Alicent Hightower. To główne bohaterki kobiece "House of Dragon", prequela "Gry o tron" o Targaryenach.

Rozpoczęły się prace nad "House of the Dragon", spin-offem "Gry o tron", którego twórcami są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). W serialu HBO opartym na książce "Ogień i krew" Martina zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron" i skupiające się wokół rodu Targaryenów, przodków Daenerys.

House of the Dragon – ruszają castingi do serialu

Serwis Recapped nieoficjalnie informuje, że trwają castingi do serialu, a w tym momencie HBO poszukuje odtwórczyń dwóch ról kobiecych. Pierwsza to Rhaenyra Targaryen, przyrodnia siostra Aegona, pierwszego króla Siedmiu Królestw z dynastii Targaryenów. Dobroduszna, ciekawa świata, impulsywna i figlarna dziewczyna, która jest jedną z największych piękności w Westeros, lata na smoku o imieniu Meraxes. Do tej roli poszukiwana jest aktorka przed trzydziestką.

Druga rola, która jest teraz obsadzana, to Alicent Hightower, macocha Rhaenyry i matka Aegona. W tym przypadku poszukiwana jest aktorka nieco starsza od serialowej Rhaenery.

W styczniu informowaliśmy o castingach do ról Rhaenyry, Aegona, a także starszej z jego sióstr – Visenyi, która została opisana jako surowa, poważna i bezlitosna, ale też zmysłowa. HBO na razie nie podało żadnego nazwiska z obsady "House of the Dragon", co oznacza, że castingi najprawdopodobniej zostały przerwane wraz z wybuchem pandemii koronawirusa.

Według serwisu Recapped smoczy prequel "Gry o tron" ma być kręcony w 2021 roku w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Premiera "House of the Dragon", który ma już zamówienie na pełny 10-odcinkowy sezon, planowana jest na 2022 rok.