Czy koronawirus pojawi się w 17. sezonie "Chirurgów"? Twórczyni serialu o wpływie pandemii na scenariusz

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Pandemia koronawirusa spowodowała zmiany w scenariuszu "Chirurgów". I nie chodzi tylko o to, że twórcy serialu musieli zrezygnować z wybuchowego finału 16. sezonu.

"Chirurdzy" należą do seriali najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. W planach na finał 16. sezonu, którego nie udało się nakręcić, była katastrofa i śmierć jednej z postaci. Czy zostanie to przeniesione na 17. sezon? Czy raczej scenariusz będzie tworzony od zera?

Chirurdzy – pandemia koronawirusa w 17. sezonie

Odpowiedzi na te pytania na razie nie znamy, podobnie jak nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać nowych odcinków. Wiemy za to, że w 17. serii medycznego tasiemca nie zabraknie odniesienia do naszej obecnej rzeczywistości. Potwierdziła to showrunnerka serialu Krista Vernoff.

– Na pewno odniesiemy się do pandemii. Nie ma mowy, żeby być długo emitowanym serialem medycznym i nie zrobić najważniejszego wątku medycznego naszego życia – powiedziała Vernoff.

chirurdzy sezon 17 koronawirus

Następnie producentka dodała, że scenarzyści "Chirurgów" aktualnie pracują nad wątkami z 17. sezonu i rozmawiają bezpośrednio z lekarzami, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu w czasie pandemii.

– Przychodzą lekarze i my jesteśmy pierwszymi osobami, z którymi rozmawiają o swoich doświadczeniach. Dosłownie trzęsą się i starają się nie płakać, są bladzi i mówią o tym jak o wojnie – wojnie, do której nie zostali przeszkoleni. Jedna z naszych większych dyskusji dotyczy Owena [który służył w wojsku] i tego, że jest do tego przeszkolony w sposób, w jaki większość lekarzy nie jest – wyjaśniała Vernoff.

Czy to znaczy, że w 17. sezonie "Chirurdzy" zrezygnują z wątków romansowych i w zamian pokażą lekarzy na pierwszej linii frontu? To nie do końca tak.

– Czuję, że nasz serial ma możliwość i jednocześnie odpowiedzialność, żeby opowiedzieć niektóre z tych historii. Nasze rozmowy nieustannie dotyczą tego, jak utrzymać w serialu humor i romans, opowiadając jednocześnie te naprawdę bolesne historie – mówiła showrunnuerka.

W tym momencie jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie możliwe ponowne wejście na plan "Chirurgów". Serial teoretycznie znajduje się w jesiennej ramówce telewizji ABC, ale nie ma oficjalnej daty powrotu. Na pewno wiemy jedno: w porównaniu z latami poprzednimi będzie opóźnienie.

REKLAMA