Thriller spiskowy "Utopia" powraca w nowej wersji. Zobaczcie zdjęcia z amerykańskiego remake'u serialu

"Utopia" (Fot. Amazon Prime Video)

Tej jesieni zobaczymy na Amazonie amerykańską "Utopię" stworzoną przez Gillian Flynn, autorkę "Ostrych przedmiotów". Czym remake będzie różnić się od oryginału? Zobaczcie zdjęcia!

Brytyjski serial "Utopia" zachwycał nas w latach 2013-2014, by zostać skasowany po zaledwie dwóch sezonach składających się łącznie z 12 odcinków i zakończonych cliffhangerem. Wtedy własny remake postanowili zrobić Amerykanie. Początkowo miał to być serial Davida Finchera i HBO, ale po kłótniach o budżet obie strony się rozstały. Skończyło się na Amazonie i pisarce Gillian Flynn ("Zagubiona dziewczyna", "Ostre przedmioty") w roli showrunnerki.

Po ponad dwóch latach od zamówienia amerykańska "Utopia" wreszcie wygląda na gotową, a Entertainment Weekly prezentuje pierwsze zdjęcia. Serial będzie miał także dzisiaj swój panel na wirtualnym Comic-Conie.

Utopia – jaka będzie amerykańska wersja serialu?

"Utopia" to thriller spiskowy, którego akcja kręci się wokół fikcyjnego komiksu o tym samym tytule. Grupka nerdów, składająca się z Iana (Dan Byrd), Becky (Ashleigh LaThrop), Samanthy (Jessica Rothe) i Wilsona Wilsona (Desmin Borges), odkrywa ukryte znaczenia na jego stronach. Wkrótce zaczynają ich ścigać brutalni zabójcy, usiłujący powstrzymać kogokolwiek przed przeczytaniem tej historii.

Uciekając przed świetnie wyszkolonymi zabójcami, ekipa spotyka na swojej drodze Jessicę Hyde (Sasha Lane), bohaterkę komiksu, na punkcie którego dostali obsesji. Jessica okazuje się prawdziwą osobą, która chce uratować zaginionego ojca, i wierzy, że w "Utopii" może znaleźć klucz.

utopia amerykańska

utopia amerykańska

Jednocześnie poznajemy Kevina Christie (John Cusack), miliardera i filantropa, mającego związki z nową chorobą badaną przez doktora Michaela Stearnsa (Rainn Wilson). Postać Cusacka to dodatek wprowadzony do serialu przez Gillian Flynn. Showrunnerka zdradza, że zmian jest więcej i dotyczą one przede wszystkim wątku rządowego spisku, na którym remake skupia się bardziej niż oryginał.

– Jak zrobić z tego coś nowego? Jestem wielką fanką thrillerów spiskowych, które wyszły po aferze Watergate. [Brytyjska "Utopia"] rozgrywała to bardzo elegancko. Chciałam, żeby moja była wyboista, brudna, surowa, prawdziwa – jakbyś chodził po gumie na chodniku i wąchał śmieci w tylnej uliczce – mówi Flynn.

Premiera nowej "Utopii" na Amazon Prime Video planowana jest na jesień tego roku.

REKLAMA