8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Nie żyje ikona Hollywood Olivia de Havilland. Zdjęcia do 4. sezonu "Obsesji Eve" opóźnione. "Wszystko, co lśni" w sierpniu na Canal+. A oprócz tego "Daredevil", "Aggretsuko" i nie tylko.

1. Nie żyje ikona Hollywood Olivia de Havilland

W wieku 104 lat zmarła Olivia de Havilland, aktorka złotej ery Hollywood, która zagrała m.in. w "Przeminęło z wiatrem". Jej fikcyjna wersja, grana przez Catherine Zetę-Jones, pojawiła się w serialu "Feud", co skończyło się pozwaniem twórców przez aktorkę.

2. Obsesja Eve – zdjęcia do 4. sezonu opóźnione

Koronawirus pokrzyżował plany twórców "Obsesji Eve", którzy chcieli rozpoczynać zdjęcia do 4. sezonu jak zwykle w sierpniu. Jako że mają one miejsce w różnych europejskich lokacjach, nie będzie to możliwe. Ekipa serialu liczy, że produkcję 4. serii uda się rozpocząć przed końcem roku. A to oznacza, że opóźni się także premiera – nie ma szans, żebyśmy nowe odcinki zobaczyli jak zwykle w kwietniu.

3. Aktor z Daredevila oskarża Jepha Loeba

Peter Shinkoda, który grał Nobu w serialu "Daredevil", powiedział, że szef Marvela Jeph Loeb celowo minimalizował obecność azjatyckich postaci na ekranie, bo uważał, że nikogo one nie obchodzą.

4. Wszystko, co lśni w sierpniu na Canal+

6 sierpnia na platformie Canal+ zadebiutuje 6-odcinkowy serial BBC "Wszystko, co lśni" ("The Luminaries") z Evą Green. Zwiastun i więcej informacji tutaj.

5. Pandora sezon 2 – zwiastun z Comic-Conu

Podczas Comic-Conu został zaprezentowany zwiastun 2. sezonu serialu "Pandora". Na razie nie znamy daty premiery, ale wiadomo, że wszystkie odcinki udało się nakręcić przed pandemią.

6. FOX tworzy serial komediowy Foxy

Jennifer Crittenden i Gabrielle Allan ("Veep", "Rozwód") tworzą serial komediowy "Foxy". Bohaterkami są dwie 70-letnie singielki z Kalifornii.

7. Hiszpański serial Tak czy owak w HBO

8 sierpnia w HBO GO zadebiutuje serial "Tak czy owak" o dwóch dziewczynach z małej hiszpańskiej miejscowości, które muszą odnaleźć się w najbardziej hipsterskiej dzielnicy Madrytu. W serialu występują Marta Martín ("Trzy metry nad niebem"), Saida Benzal ("Letters to Paul Morrissey"), Brays Efe ("Orígenes secretos"), Javier Bódalo ("Duchy ze szkolnej ławki"), Itziar Castro ("Rec 3: Geneza") i Fernando Albizu ("Gordos"). Twórczynią jest Manueli Burló Moreno ("Babski weekend").

Tak czy owak  hiszpański serial

8. Aggretsuko – plakat 3. sezonu

27 sierpnia wróci na nasze ekrany "Aggretsuko". Mamy plakat 3. sezonu:

Aggretsuko serial

REKLAMA