Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Wszystko, co lśni", "Kimmy kontra Wielebny" i nie tylko

"Wszystko, co lśni" (Fot. BBC)

Co w serialach w najbliższym tygodniu? Na Netfliksie wreszcie pojawi się interaktywny odcinek "Unbreakable Kimmy Schmidt", a na Canal+ zobaczymy "Wszystko, co lśni" z Evą Green.

Przed nami trochę ciekawszy tydzień pod względem serialowym niż kilka poprzednich. Wreszcie zobaczymy w Polsce, jak Kimmy Schmidt walczy po raz ostatni z Wielebnym, a Eva Green wygląda niesamowicie w nakręconym w Nowej Zelandii kostiumowym serialu BBC "Wszystko, co lśni". Oprócz tego będzie m.in. duńskie "The Rain", hiszpańskie "Tak czy owak" i fińskie "W domu".

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy kontra Wielebny – 5 sierpnia na Netfliksie

"Unbreakable Kimmy Schmidt" wraca z odcinkiem specjalnym "Kimmy kontra Wielebny" – a dokładniej rzecz biorąc, już wróciła, ale dopiero od środy obejrzymy to w Polsce. Odcinek jest zabawą w stylu "Black Mirror: Bandersnatch", w której to my będziemy mogli pokierować losami bohaterki. Kimmy wychodzi za mąż, ale najpierw musi udaremnić nikczemny plan Wielebnego. W roli narzeczonego wystąpił Daniel Radcliffe, czyli Harry Potter we własnej osobie.

Wszystko, co lśni (nowość BBC) – 6 sierpnia na Canal+

"Wszystko, co lśni", czyli "The Luminaries" od BBC, również doczeka się w tym tygodniu polskiej premiery. Serialowa adaptacja książki Eleanor Catton zabierze nas do Nowej Zelandii z 1866 roku, by opowiedzieć historię miłości, morderstwa i zdrady, która dzieje się na dzikim zachodnim wybrzeżu Południowej Wyspy w czasie gorączki złota w latach 60. XIX wieku. Poznamy młodą podróżniczkę Annę Wetherell (Eve Hewson), która przybywa z Wielkiej Brytanii i spotyka się z olśniewającym Emerym Stainesem (Himesh Patel). W jednej z głównych ról występuje Eva Green.

The Rain (sezon 3) – 6 sierpnia na Netfliksie

Duński serial "The Rain" powraca z finałowym sezonem, którego akcja rozpocznie się zaraz po wydarzeniach z finału 2. serii. Lata po tym jak zabójczy deszcz zdziesiątkował ludność Skandynawii, Simone i Rasmus przestają zgadzać się ze sobą w kwestii tego, jak ratować świat. Rasmus chce wszystkich zaszczepić poprzez wstrzyknięcie im tej samej wersji wirusa, która uczyniła go superczłowiekiem, z kolei Simone nalega, że musi istnieć lekarstwo. Czy rodzeństwo da radę odłożyć na bok różnice i zrobić to, co należy?

Tak czy owak (nowość HBO Europe) – 8 sierpnia na HBO GO

"Tak czy owak" to z kolei hiszpańska produkcja HBO o dwóch dziewczynach z małej miejscowości, które muszą odnaleźć się w najbardziej hipsterskiej dzielnicy Madrytu. W serialu występują Marta Martín ("Trzy metry nad niebem"), Saida Benzal ("Letters to Paul Morrissey"), Brays Efe ("Orígenes secretos"), Javier Bódalo ("Duchy ze szkolnej ławki"), Itziar Castro ("Rec 3: Geneza") i Fernando Albizu ("Gordos"). Twórczynią jest Manuela Burló Moreno ("Babski weekend").

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· W domu (fińska wersja) – premiera 4 sierpnia na HBO GO

· Star Trek: Lower Decks (nowość CBS All Access) – premiera 6 sierpnia w USA, zwiastun tutaj

· Pełne morze (sezon 3) – premiera 7 sierpnia na Netfliksie

REKLAMA