Jak zakończy się "Dom z papieru"? 4 teorie fanowskie na temat 5. sezonu i finału hiszpańskiego serialu

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

Co się stanie z Profesorem, Tokio i resztą ekipy w finale "Domu z papieru"? Netflix zamówił 5. sezon, który zakończy całą historię, a oto przewidywania fanów. Uwaga na możliwe spoilery.

Wielki napad dobiega końca. Netflix zapowiedział 5. sezon serialu, który będzie już finałowy. W 10 odcinkach rozwiązane zostaną wątki Profesora (Álvaro Morte), Tokio (Úrsula Coberó), Lizbony (Itziar Ituño) i reszty ubranej w czerwone kombinezony ekipy złodziejaszków. Jak zakończy się ich wielka anarchistyczna przygoda? Showbiz Cheat Sheet zebrał teorie fanowskie na temat finałowej serii hiszpańskiego hitu.

Profesor umrze w 5. sezonie Domu z papieru

Prawdopodobnie najgorszy scenariusz jest taki, że "Dom z papieru" zakończy się śmiercią Profesora. Niekoniecznie z rąk Alicii Sierra, ale skoro to on zapoczątkował serialowe wydarzenia, na nim cała historia może się też zakończyć.

Dom z papieru sezon 5 finał teorie

Widzieliśmy, jak Nairobi przechodzi do życia po życiu, gdzie czekał ją piknik z towarzyszami broni, którzy zginęli. Berlin tam był i możliwe, że Profesor też do nich dołączy – albo po tym jak poświęci się z jakiegoś ważnego powodu (np. żeby kogoś ratować), albo po tym jak przegra wojnę, którą zapoczątkował, i sam w niej zginie.

Cała ekipa Domu z papieru skończy w więzieniu

Sytuacja, w której wszyscy z "Domu z papieru" lądują na koniec za kratkami, jest jak najbardziej możliwa. Widzieliśmy już, jak aresztowani zostali Rio i Lizbona. Oboje przekonali się, że władze nie żartują. I niektórzy fani uważają, że tak to się musi skończyć – ekipa złodziei na koniec nie będzie już w stanie uciec, wszystko jedno, czy z łupem, czy bez niego, i skończy w więzieniu. A przynajmniej ci, którym uda się przetrwać do tego momentu.

Dom z papieru sezon 5 finał teorie

Twórca serialu Alex Pina mówił, że 5. sezon "Domu z papieru" będzie o wojnie. To znaczy, że możemy spodziewać się wszystkiego, w tym śmierci kolejnych bohaterów i więzienia dla wszystkich pozostałych przy życiu.

Dom z papieru sezon 5 – tylko Tokio za kratkami

Ta teoria opiera się na tym, że Tokio jest narratorką w serialu. W związku z tym to ona może być tą osobą, która przetrwa do końca. Możliwe, że dziewczyna, której zdarzało się popełniać błędy podczas napadów, ale też poświęcać się dla dobra ekipy, swoją historię opowie już z więzienia.

Dom z papieru sezon 5 finał teorie

W 5. sezonie "Domu z papieru" pojawią się dwie nowe postacie. Nie wiadomo na razie, czy będą pracować dla policji, czy dla Profesora, ale jeśli to pierwsze, to oznacza, że Tokio może spotkać kogoś, kto będzie w stanie ją dopaść.

Dom z papieru – Tokio przeżyje i zostanie liderką

Drugi możliwy scenariusz dla Tokio jest dokładnie odwrotny. Widzieliśmy już, jak ta dziewczyna przemienia się w liderkę w trudnych momentach i choć zdarzało jej się działać impulsywnie, nie brakowało też sytuacji, kiedy błyszczała. Dlatego to właśnie ona – przypomnijmy, narratorka serialu – jest typowana na osobę, która przetrwa do końca, zbierze nową ekipę i zacznie planować kolejne napady.

Dom z papieru jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA