Ellen Pompeo przyznaje, że odeszłaby z "Chirurgów" po 6. sezonie, gdyby nie...

0

"Grey's Anatomy" bez Meredith Grey? Ellen Pompeo zdobyła się na wyjątkową szczerość i przyznała, że w innych okolicznościach prawdopodobnie opuściłaby serial po 6. sezonie.

"Chirurdzy" mają już 16 sezonów i na tym nie planują kończyć. Przed nami pandemiczny 17. sezon, a trzyletnie kontrakty trójki aktorów z głównej obsady wskazują, że stacja ABC myśli nawet o 19 sezonach.

Chirurdzy – Ellen Pompeo mówi, czemu nie odeszła

Lista gwiazd, które z różnych powodów opuściły serial, robi się coraz dłuższa, ale nie ma na niej Ellen Pompeo, serialowej Meredith Grey. W podcaście Unbothered (via TVLine) aktorka przyznaje, że gdyby była młodsza, kiedy zaczynała grać w "Chirurgach", prawdopodobnie nie zostałaby w serialu tak długo.

– Gdybym zaczęła serial, kiedy byłam młodsza, np. w wieku 25 lat, pewnie bym wypadła, kiedy miałam 31, 32 lata, po zakończeniu sześcioletniego kontraktu. Wiedziałam, że zbliżając się do 40-tki, nie chcę gonić [za rolami filmowymi], błagać. Wolałam zacząć to postrzegać jako błogosławieństwo, bo tak jest – mówi 50-letnia aktorka.

Chirurdzy  Ellen Pompeo

Jak dodaje Pompeo, kariera to nie wszystko, dla niej bardziej liczy się rodzina.

– Zdrowe życie domowe było ważniejsze niż kariera. Dorastając, nie miałam zbyt szczęśliwego dzieciństwa. Teraz mam świetnego męża i trójkę pięknych dzieciaków, więc szczęśliwe życie domowe było czymś, czego potrzebowałam, żeby wypełnić dziurę w sercu. Podjęłam decyzję, żeby zarabiać pieniądze i nie gonić kreatywnych ról aktorskich – wyjaśnia.

Jak długo jeszcze będziemy oglądać ją w roli Meredith? Przynajmniej kilka lat. Kevin McKidd, Camilla Luddington i Kim Raver już mają kontrakty do 19. sezonu włącznie, a Ellen Pompeo zapewne prędzej czy później do nich dołączy. Zamówienie co prawda na razie jest tylko na 17. sezon, ale jest oczywiste, że na tym się nie skończy.

Szefowa ABC Karey Burke od kilku lat powtarza, że "Chirurdzy" będą emitowani, dopóki Shonda Rhimes będzie zainteresowana ich produkowaniem, a Ellen Pompeo graniem Meredith Grey.