"Księga czarownic" wreszcie powraca z 2. sezonem. Kiedy zobaczymy nowe przygody Matthew i Diany?

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

0

Elegancki wampir i roztrzepana czarownica wreszcie wracają na ekrany. Telewizja Sky podała przybliżoną datę premiery 2. sezonu "Księgi czarownic", w którym przeniesiemy się do XVI wieku.

"Księga czarownic" zadebiutowała na naszych ekranach jesienią 2018 roku, z miejsca stając się jednym z naszych ulubionych seriali typu guilty pleasure. Teraz produkcja brytyjskiej telewizji Sky powraca i zapowiada zmianę klimatu.

Księga czarownic sezon 2 – Matthew i Diana wracają

Telewizja Sky opublikowała na Twitterze przybliżoną datę premiery 2. sezonu: styczeń 2021 roku. Jeśli nic się nie zmieni, w Polsce będziemy oglądać kolejne odcinki serialu na HBO GO zaraz po brytyjskiej premierze. Wśród zapowiadanych atrakcji jest podróż w czasie do XVI wieku.

W finałowym odcinku 1. sezonu Matthew (Matthew Goode) i Diana (Teresa Palmer) dokonali skoku w czasie i wylądowali w Anglii z epoki elżbietańskiej. Tam będą musieli odszukać wymykającą im się z rąk księgę oraz potężnego czarownika, który pomoże Dianie kontrolować jej moce. Jak oboje prezentują się w XVI-wiecznych kostiumach, możecie zobaczyć na zdjęciu u góry, pochodzącym z 2. sezonu.

Do obsady dołączy James Purefoy ("Hap i Leonard") w roli Philippe'a De Clermonta, ojczyma postaci Matthew Goode'a, a także Steven Cree ("Outlander") jako wampir Gallowglass De Clermont, Sheila Hancock ("EastEnders") jako wiedźma Goody Alsop i Paul Rhys ("Borgia") jako Andrew Hubbard, wampir, który rządzi Londynem z 1590 roku.

2. sezon "Księgi czarownic" opierać się będzie na książce "Cień nocy", czyli drugim tomie cyklu autorstwa Deborah Harkness. Serial ma już zamówienie na 3. sezon.

Księga czarownic – sezon 2 w styczniu 2021 roku