Giacomo Gianniotti o pandemii w 17. serii "Chirurgów". Kiedy rozpoczną się zdjęcia do nowych odcinków?

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Ekipa "Chirurgów" przygotowuje 17. sezon, w którym zobaczymy naszą pandemiczną rzeczywistość. Giacomo Gianniotti zdradza, kiedy rozpocznie się akcja, i opowiada o wątku DeLuki.

Seriale medyczne w nadchodzącym sezonie będą pełne wątków związanych z pandemią koronawirusa. Nie zabraknie ich w "New Amsterdam", "The Good Doctor" i oczywiście "Chirurgach". Zdjęcia do 17. sezonu jeszcze się nie rozpoczęły, ale scenarzyści już pracują nad nowymi odcinkami i rozmawiają z prawdziwymi lekarzami o tym, jak wygląda pandemiczna rzeczywistość z ich perspektywy.

Chirurdzy – pandemia koronawirusa w 17. sezonie

Showrunnerka serialu Krista Vernoff wcześniej mówiła, że 17. sezon "Chirurgów" nie będzie tylko o śmierci i rozpaczy. Serial opowie o różnych aspektach tego, co się dzieje, np. o kwarantannie, o tym, jak lekarze wynajmują razem mieszkania, żeby nie narażać swoich rodzin, czy też o tym, jak przekładane są zabiegi i jakie są tego skutki dla pacjentów oraz szpitali i personelu medycznego. Obok ludzkich tragedii będą też wątki, w których znajdzie się miejsce na "radość i zabawę".

chirurdzy sezon 17 pandemia

Kolejne szczegóły z nadchodzącego sezonu zdradza Giacomo Gianniotti, serialowy dr Andrew DeLuca, w rozmowie z ET Online. Aktor jeszcze nie czytał scenariuszy, ale ma już ogólne pojęcie, jak będzie wyglądać początek nowej serii. Jak mówi, będzie niewielki przeskok czasowy po wydarzeniach z niedokończonego 16. sezonu, tak że znajdziemy się w środku pandemii.

– Zaczniemy sezon półtora miesiąca od wybuchu pandemii, więc będzie się dziać trochę po wydarzeniach z poprzedniego sezonu. Mogą się pojawić retrospekcje. Mogą się pojawić inne sytuacje, gdzie będziemy odnosić się do poprzedniego sezonu po to, żeby mieć kontekst na początku. Będzie mały przeskok czasowy na początku sezonu. Nie zaczniemy dokładnie tam, gdzie ostatnio skończyliśmy – opowiada Gianniotti.

Aktor jest przekonany, że jego bohater podoła wyzwaniom i będzie błyszczał w czasach kryzysu.

– Myślę, że on rozkwita w chaosie i na pewno udowodnił w poprzednich sezonach, że kiedy dużo się dzieje, on rusza do akcji. To z pewnością będzie stresująca sytuacja, ale myślę, że też ekscytująca, taka, w której on naprawdę będzie błyszczeć i rozwijać się – zapewnia serialowy DeLuca.

Chirurdzy pandemia

Chirurdzy sezon 17 – kiedy rozpoczną się zdjęcia?

A kiedy rozpoczną się zdjęcia do 17. sezonu "Chirurgów"? Według Gianniottiego ekipa liczy, że uda się wejść na plan we wrześniu, ale na razie nie jest to pewne. Biorąc pod uwagę, jak rozwija się sytuacja epidemiczna w USA, wszystko jest możliwe. Wcześniej planowano rozpoczęcie zdjęć w sierpniu, ale zmieniono tę datę po to, by lepiej przygotować się do nowej sytuacji.

Podobnie jak ekipa "Wiedźmina", wszyscy na planie będą nosić maski i przyłbice, oczywiście z wyjątkiem sytuacji, kiedy grają przed kamerą. Będą też przechodzić testy na obecność koronawirusa kilka razy w tygodniu. Dodatkowo "Chirurdzy" zamierzają zmniejszyć obecną na planie ekipę na czas pandemii.

Jeśli okaże się, że praca w takich warunkach jest możliwa i bezpieczna, jest szansa, że nowe odcinki "Chirurgów" zobaczymy jeszcze w tym roku.

REKLAMA