"Sala samobójców. Hejter" idzie w ślady "Parasite". Amerykańskie HBO stworzy serialową adaptację filmu

"Sala samobójców. Hejter" (Fot. Jarosław Sosiński/Naima Film)

0

"Sala samobójców. Hejter" doczekał się uznania na światowym Netfliksie – i na tym nie koniec. HBO stworzy serialową wersję filmu Jana Komasy, za sterami staną amerykańscy producenci.

Jak donosi Deadline, powstanie serialowa wersja głośnego polskiego filmu "Sala samobójców. Hejter", wyreżyserowanego przez Jana Komasę na podstawie scenariusza Mateusza Pacewicza. Stacja HBO już podpisała umowę z producentami.

Sala samobójców. Hejter – HBO tworzy serial

Co ciekawe, nie będzie to projekt polski, tylko międzynarodowy. "Sala samobójców. Hejter" pójdzie w ślady oscarowego koreańskiego filmu "Parasite", czyli najprawdopodobniej zostanie przełożony na język angielski i nakręcony w amerykańskich realiach. Producentami wykonawczymi będą Dan Farah z Farah Films i Roy Lee z Vertigo. W gronie producentów znajdują się również Komasa i Pacewicz, wraz z Wojciechem Kabarowskim i Jerzym Kapuścińskim z Naima Film.

Wszystko zaczęło się od tego, że Farah ("Ready Player One", "Kroniki Shannary") i Lee ("To", serialowy "Bastion", "Bates Motel") dostali fragmenty filmu Jana Komasy jako przykład czegoś, na czym mogliby się wzorować przy innym projekcie. Tak im się spodobało, że kupili prawa do serialowej adaptacji polskiego hitu. Farah uderzył z pomysłem do kilku różnych stacji i skończyło się na podpisaniu umowy z HBO.

Sala samobójców. Hejter serial

Zdaniem producentów przyszłego serialu, filmowy "Hejter" to "jednocześnie fascynujący thriller i prowokujący do myślenia komentarz społeczny, który jest uniwersalny". Z kolei serwis Deadline określa obraz Komasy jako aktualny thriller, który dotyka takich tematów, jak klasy społeczne, polityka, social media, dezinformacja, tożsamość i dążenie do szczęścia za wszelką cenę.

W tym momencie nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat serialowego "Hejtera". Nie wiemy, czy będzie to miniserial, podobnie jak "Parasite", czy powstanie więcej sezonów. Projekt nie ma jeszcze scenarzystów ani obsady.