Kiedy zobaczymy 4. sezon "The Crown"? Twórca serialu podał przybliżoną datę premiery

"The Crown" (Fot. Netflix)

Na jakim etapie są prace nad 4. sezonem "The Crown" i czy zobaczymy go w tym roku na Netfliksie? Showrunner brytyjskiego serialu zdradza informacje, na które od dawna czekaliśmy.

Ostatnio pojawiła się seria informacji castingowych o dwóch ostatnich sezonach "The Crown". Dowiedzieliśmy się na przykład, że Elizabeth Debicki zagra starszą wersję Diany, a Jonathan Pryce wcieli się w księcia Filipa. Nie było za to nic o 4. sezonie – aż do teraz.

The Crown – kiedy premiera 4. sezonu na Netfliksie?

W rozmowie z The Hollywood Reporter showrunner serialu Peter Morgan zapewnia, że nowe odcinki pojawią się na Netfliksie bez opóźnienia, czyli w listopadzie. I to mimo że ekipa miała trochę wyzwań produkcyjnych spowodowanych pandemią koronawirusa. Zdjęcia zakończono wiosną, dwa tygodnie wcześniej, niż było to w planach, i nie nakręcono kilku finałowych scen.

– Aby dotrzymać terminów w przypadku 4. sezonu, musieliśmy zacząć montować i zamykać odcinki, co robiliśmy przez cały ten czas. I wszystko zajmuje znacznie więcej czasu, kiedy są te nowe regulacje i zasady związane ze społecznym dystansem, nawet postprodukcja – mówi Morgan.

The Crown sezon 4 kiedy

Ostatecznie całkiem zrezygnowano z dokrętek. 4. sezon "The Crown" będzie uboższy o kilka scen, ale wyjdzie zgodnie z planem.

– Gdybyśmy na przykład czekali do przyszłego miesiąca, kiedy mnóstwo ludzi zaczyna znów pracę na planie – pod koniec sierpnia, na początku września – aby nakręcić tych kilka dodatkowych scen, to myślę, że a) wszyscy byliby wybici z rytmu i czuliby się bardzo dziwnie oraz b) zagroziłoby to naszemu harmonogramowi postprodukcji. Musieliśmy więc rozważyć: warto czy nie warto? A tak wciąż jesteśmy w stanie zdążyć z 4. sezonem na listopad, co było tego warte – zapewnia twórca "The Crown".

Aktualizacja: Netflix oficjalnie poinformował, że 4. sezon "The Crown" będzie mieć premierę 15 listopada. Pierwszą zapowiedź obejrzycie tutaj.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA