Data premiery i zapowiedź 4. sezonu "The Crown". Zobaczcie serialową Dianę w niesamowitej sukni ślubnej

"The Crown" (Fot. Netflix)

Netflix oficjalnie zapowiedział 4. sezon "The Crown" i wypuścił pierwszy teaser. A w nim oprócz królewskiej Olivii Colman to, na co czekaliśmy najbardziej: księżna Diana w sukni ślubnej.

Godzinę temu to były tylko nieoficjalne słowa showrunnera, a teraz mamy już potwierdzenie od Netfliksa: 4. sezon "The Crown" obejrzymy 15 listopada. Razem z datą premiery wypuszczono zapowiedź i opis nowej serii.

The Crown sezon 4 – księżna Diana w teaserze

Lata 70. zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta II (Olivia Colman) próbuje zapewnić gwarancję sukcesji tronu, szukając odpowiedniej żony dla 30-letniego księcia Karola (Josh O’Connor), wciąż pozostającego kawalerem. Napięciu ulegają relacje królowej z Margaret Thatcher (Gillian Anderson), pierwszą kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, której kontrowersyjna polityka zaczyna wywierać wpływ na brytyjskie społeczeństwo.

Sytuacja pogarsza się, gdy Thatcher prowadzi kraj wprost na wojnę o Falklandy skutkującą niezadowoleniem w całej Wspólnocie Narodów. Pomimo tego, że bajkowy romans Karola z młodą Lady Dianą Spencer (Emma Corrin) wprowadza naród Wielkiej Brytanii w stan zauroczenia i łagodzi społeczne konflikty, za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham tworzą się nowe podziały.

4. sezon The Crown od 15 listopada na Netfliksie

REKLAMA