Henry Cavill wrzucił zdjęcie z planu "Wiedźmina". Jego charakteryzacja wygląda inaczej niż w 1. sezonie

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Jedną z bardziej czasochłonnych czynności na planie "Wiedźmina" jest charakteryzacja Henry'ego Cavilla. Aktor, który niedawno wrócił na plan serialu, pokazuje, jak wygląda jego metamorfoza.

Prace na planie 2. sezonu "Wiedźmina" już ruszyły, a Henry Cavill pokazuje, jak zmienił się proces jego przemiany w Geralta z Rivii.

Wiedźmin sezon 2: Henry Cavill na zdjęciu z planu

Jednym z bardziej czasochłonnych zabiegów na planie serialowej adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego jest charakteryzacja aktorów, a nie ulega wątpliwości, że sporo czasu wymaga przygotowanie do akcji samego wiedźmina.

Henry Cavill już wcześniej wspominał o wielogodzinnej charakteryzacji i niekomfortowym noszeniu soczewek kontaktowych. Teraz aktor wrzuca zdjęcie z planu 2. sezonu i informuje o pewnych zmianach, które zaszły w jego metamorfozie w Geralta z Rivii.

– Żadnego czepka imitującego łysinę. Zamiast niego kilogramy dwóch rodzajów medycznej taśmy i trochę kleju. Usuwanie tego to czysta przyjemność. Jacqui i Ailbhe mają na szczęście sprawny dotyk aniołów. Jacqui jest bardziej jak Anioł Zemsty, ale to część jej uroku.

Aha, i dla tych, którzy się martwią. Każdy z nas jest wolny od Covidu i pełen zapału. Testują nas dwa razy w tygodniu, tutaj w Kaer Morhen – napisał aktor.

Ostatnio światło dzienne ujrzały kwoty, które Netflix przeznaczył na produkcję serialu: średnio 10 mln dolarów na odcinek. Pensja Cavilla to 400 tys. dolarów za odcinek.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie