Kiedy ekipa "Lucyfera" wraca na plan? Kiedy obejrzymy sezon 5B? Jak zamówienie 6. sezonu wpłynie na całość?

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

Przed nami jeszcze druga część 5. sezonu "Lucyfera" i finałowy sezon 6. Kiedy ekipa planuje powrót do pracy? Jak zamówienie 6. serii zmieni całą historię?

Do wszelkich informacji o "Lucyferze" należy podchodzić z dozą dystansu i ostrożności. Najpierw serial kasuje telewizja FOX, a później Netflix ogłasza, że wyprodukuje jego zakończenie. Następnie stwierdza, że nie, jednak jeszcze jeden sezon. Piąty bezsprzecznie ma być finałowy, ale gdy showrunnerzy już go kończą, streamingowy gigant zmienia plany i rozciąga historię o dodatkową część. Cieszą się wszyscy – obsada i widzowie – jednak to twórcy serialu mają największą zagwozdkę, bo jak z ostatniego odcinka produkcji zrobić jej jeszcze jedną część?

Lucyfer – jak 6. sezon wpłynie na cały serial?

O tym, jak to wyglądało w praktyce, opowiadali już Ildy Modrovich i Joe Henderson. Teraz showrunnerzy nieco rozwijają temat. Najważniejsze było, żeby ograniczyć zmiany w 5. sezonie, którego finał jeszcze nie jest nakręcony, do absolutnego minimum.

– Jedną z tych ważnych rzeczy, o których była mowa, kiedy zgodziliśmy się na 6. sezon było to, że nie chcieliśmy zmieniać 5. serii, bo ją uwielbiamy. Kiedy zostanie wypuszczona druga połowa 5. sezonu, sezon 5B, ludzie zobaczą, jak ten cały sezon do siebie pasuje i jaką piękną układankę tworzy. Kocham to.

Nie chcieliśmy zmieniać zakończenia, ale właśnie zakończyliśmy sezon 5. W zasadzie wycięliśmy [z finału] szósty akt, w którego połowie pisania była Ildy. Uświadomiliśmy sobie, że historie, które chcieliśmy przyspieszyć i streścić, mogą być opowiedziane we właściwy sposób – mówi Henderson w rozmowie z Collider.

lucyfer sezon 6 wpływ na sezon 5

Zatem nie obawiajcie się drastycznych zmian w nadchodzących odcinkach. Właściwie zostały ograniczone jedynie do finału.

– Sezon 5 jest dokładnie taki, jak miał być, z tym że samo zakończenie będzie teraz osobnym sezonem ze wszystkimi nowymi pomysłami, które pojawiły się, kiedy zagłębialiśmy się w niego i go odkrywaliśmy. Było to dla nas bardzo ważne, żeby upewnić się, że 5. sezon pozostanie swoją własną historią, a następnie postawić przed sobą wyzwanie i znaleźć nową opowieść, której istnienia wcześniej nie byliśmy świadomi. Kiedy już ją znaleźliśmy, stwierdziliśmy, że grzechem byłoby jej nie opowiedzieć – dodaje.

Lucyfer sezon 5B – kiedy premiera na Netfliksie?

Pandemia koronawirusa przerwała zdjęcia do "Lucyfera" dokładnie w momencie, kiedy ekipa była w połowie kręcenia finałowego odcinka. Teraz ten odcinek zostanie nieco zmieniony, po to żeby możliwy był sezon 6. Kiedy obejrzymy sezon 5B? Niestety, na razie daleko do tego, bo ekipa nie tylko zdążyła wrócić na plan, ale też jeszcze nie wie, kiedy będzie to możliwe. Na razie trwają prace w wirtualnym pokoju scenarzystów.

– Są rozmowy, cały czas nad tym pracujemy. Wyzwaniem numer jeden jest: jak sprawić, żeby nasza obsada i ekipa były bezpieczne? I po drugie: jak teraz robić dobry serial? Ale to pierwsze jest najważniejsze i to jest coś, nad czym wciąż się zastanawiamy – tłumaczy Henderson.

W tym momencie nie ma nawet wstępnej daty premiery sezonu 5B "Lucyfera", ale ponieważ do nakręcenia został tylko finał, prawdopodobnie zobaczymy go w przyszłym roku.

Lucyfer – sezon 5A dostępny na Netfliksie