Co robił Archie z "Riverdale" po szkole średniej? Informacje z castingów do 5. serii zdradzają duży spoiler

"Riverdale" (Fot. CW)

0

W 5. sezonie "Riverdale" czeka nas siedmioletni przeskok czasowy. Co w tym czasie robili bohaterowie? Informacje castingowe zdradzają duży spoiler na temat Archiego.

Ekipa "Riverdale" wraca już do pracy, żebyśmy w styczniu mogli zobaczyć premierę 5. sezonu. Jak zdradziła Lili Reinhart, po kilku odcinkach będących swego rodzaju dokończeniem przerwanej przez pandemię 4. serii nastąpi przeskok czasowy. I to niemały, bo aż siedmioletni. Do tej pory zakładaliśmy, że w tym czasie bohaterowie pokończą studia i z jakiegoś powodu wrócą do miasteczka. Ale nie wszyscy.

Riverdale sezon 5 – Archie pójdzie do wojska

Comic Book informuje o castingach, które zdradzają los Archiego Andrewsa (KJ Apa) po szkole średniej. Jak się okazuje, chłopak trafi do wojska, a w przyszłości wróci do Riverdale, by pracować jako strażak i przywiezie ze sobą jednego z kolegów z armii. A przynajmniej tak można sądzić, czytając opisy nowej trójki postaci z 5. sezonu "Riverdale". Jedna z nich – Erica, nowego kolegi Archiego – wygląda na dość znaczącą, z kolei dwie pozostałe są malutkie.

Riverdale sezon 5 Archie wojsko

Eric Jackson: mężczyzna, dwudziestokilkuletni. Dowolne pochodzenie etniczne. Weteran, który stracił nogę i doznał poparzeń trzeciego stopnia podczas walki w wojsku z Archiem. Jak na ironię, Eric dołącza do Archiego, aby mu pomóc prowadzić jednostkę straży pożarnej w Riverdale. Ale Eric wciąż zmaga się z traumą, co go prowadzi w mroczniejsze miejsce. Zachęcamy do zgłaszania się aktorów z amputowanymi nogami. Gościnna rola powracająca.

Kierowca autobusu: mężczyzna, czterdziestokilkuletni. Dowolne pochodzenie etniczne. Prowadzi autobus, który zabiera Archiego do wojska. Traktuje swoją pracę poważnie, ale wciąż zatrzymuje się, kiedy przyjaciele Archiego chcą się pożegnać.

Oficer Bradshaw: mężczyzna, trzydziestokilkuletni. Dowolne pochodzenie etniczne. Pracuje przy wojskowym stoliku rekrutacyjnym w liceum Riverdale. Chętnie podaje Archiemu informacje o armii, ale podkreśla powagę zobowiązania.

Jak zauważa Comic Book, wojsko to dość nietypowy wybór, zwłaszcza że mówimy o głównym bohaterze serialu. Ale to też wybór bardzo realistyczny. Szczególnie w małych amerykańskich miasteczkach, takich jak Riverdale, armia jest równie naturalną opcją co studia. Oficerowie, którzy rekrutują nastolatków, pojawiają się w szkołach, by zachęcać do wybrania takiej właśnie ścieżki kariery. A ponieważ dzieciaków często nie stać na studia, korzystają z propozycji.

Riverdale jest dostępne na Netfliksie