Kiedy zobaczymy drugą część 5. sezonu "Lucyfera"? Tom Ellis podaje orientacyjną datę zakończenia zdjęć

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Kiedy Lucyfer Morningstar wróci, żeby dokończyć to, co zaczął mówić w finale pierwszej części 5. sezonu? Tom Ellis twierdzi, że nie będziemy czekać w nieskończoność.

Część 5A "Lucyfera" zakończyła się mocnym akcentem, nic więc dziwnego, że fani pytają, kiedy ciąg dalszy. Problem polega na tym, że sezon 5B wciąż ma niedokończony finał, a wejście na plan w czasach pandemii koronawirusa nie jest takie proste. Mimo to grający główną rolę w serialu Netfliksa Tom Ellis jest dobrej myśli.

Lucyfer – kiedy premiera sezonu 5B na Netfliksie?

Aktor podzielił się swoimi przewidywaniami na temat daty premiery nowych odcinków w podcaście Pilot TV (via Radio Times).

– Nie jestem pewny, kiedy pojawi się drugie osiem odcinków, bo ciągle mamy finał [do nakręcenia]. Byliśmy mniej więcej w połowie. Więc wrócimy, zaczniemy od tego, a potem od razu przejdziemy do 6. sezonu. Mam nadzieję, że [odcinki sezonu 5B] będą gotowe, wyobrażam sobie, w okolicach świąt Bożego Narodzenia albo na początku przyszłego roku – powiedział.

Lucyfer sezon 5b kiedy premiera

A skoro tak, to znaczy, że premiera mogłaby mieć miejsce zimą albo wiosną 2021 roku, czyli szybciej, niż się spodziewaliśmy. Ellis zwrócił uwagę, że postęp prac z pewnością będzie wolniejszy niż normalnie, bo trzeba będzie pilnować reguł związanych z kręceniem filmów w czasie pandemii.

– Biorąc pod uwagę restrykcje, każdy będzie musiał czekać na swoją kolej, żeby wykonać swoją pracę. Będzie to miało duży wpływ na to, ile będziemy w stanie fizycznie nakręcić w ciągu dnia – wyjaśnił aktor.

W tym momencie trwają prace w wirtualnym pokoju scenarzystów "Lucyfera", który już pisze odcinki 6. sezonu. Joe Henderson, połowa duetu showrunnerów serialu, mówił, że na razie nie ma konkretnej daty powrotu na plan. Ale są już pierwsze przymiarki.

– Są rozmowy, cały czas nad tym pracujemy. Wyzwaniem numer jeden jest: jak sprawić, żeby nasza obsada i ekipa były bezpieczne? I po drugie: jak teraz robić dobry serial? Ale to pierwsze jest najważniejsze i to jest coś, nad czym wciąż się zastanawiamy – powiedział producent.

Lucyfer – sezon 5A jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA