"Gambit królowej" – teaser i data premiery miniserialu. Gwiazda "Peaky Blinders" jako mistrzyni szachowa

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Tej jesieni Anya Taylor-Joy z "Peaky Blinders" zostanie prawdziwą mistrzynią szachową. Zobaczcie zapowiedź serialu "Gambit królowej", w którym gra także Marcin Dorociński.

23 października na Netfliksie wyląduje 6-odcinkowy serial limitowany "Gambit królowej", którego akcja dzieje się w latach 50. w świecie zawodowych szachistów.

Gambit królowej – zapowiedź serialu Netfliksa

Oparta na książce Waltera Tevisa z 1983 roku miniseria opowie historię Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), dziewczyny zostawionej i wychowanej w sierocińcu w Kentucky w latach 50. Młoda bohaterka odkrywa swój zdumiewający talent do gry w szachy, jednocześnie uzależniając się od środków uspokajających podawanym wtedy dzieciom w takich miejscach. Beth postanawia zostać najlepszą szachistką świata, ale czeka ją też walka z nałogiem i osobistymi demonami.

W rozgrywającym się w czasach zimnej wojny serialu nie zabraknie przeciwników zza żelaznej kurtyny. Jednego z nich zagra polski aktor Marcin Dorociński. W obsadzie serialu znajdują się także Thomas Brodie-Sangser ("Gra o tron"), Marielle Heller (reżyserka filmu "Cóż za piękny dzień"), Harry Melling (filmy o Harrym Potterze), Bill Camp ("Outsider") i Moses Ingram.

Scenarzystą, reżyserem i showrunnerem serialu jest Scott Frank, twórca "Godless".

Gambit królowej od 23 października na Netfliksie

REKLAMA