Twórca "Riverdale" chce zabić... Archiego w 5. sezonie? Mamy spoilery z pierwszych odcinków nowej serii

"Riverdale" (Fot. CW)

Ekipa "Riverdale" za chwilę wraca na plan, a showrunner już chwali się tytułowymi stronami scenariuszy odcinków z 5. sezonu. Na jednej z nich jest obrazek, który wprawił fanów w stan niepokoju.

Jeszcze niedawno zadawaliśmy sobie pytanie: "czy Jughead (naprawdę) nie żyje?", teraz czas na powtórkę z rozrywki, tylko z Archiem. Showrunner "Riverdale" Roberto Aguirre-Sacasa wrzucił na Twittera teasery dotyczące dwóch odcinków z 5. sezonu.

Riverdale – czy Archie umrze w 5. sezonie serialu?

Teasery to tak naprawdę tytułowe strony scenariuszy odcinków 3 i 4, opatrzone komiksowymi rysunkami (jak napisał Aguirre-Sacasa, obsada właśnie jest w trakcie wirtualnego czytania scenariuszy na Zoomie). Odcinek 3, zatytułowany "Graduation", raczej nas nie zaskoczy. Zobaczymy w nim rudzielca i jego znajomych, jak kończą szkołę średnią. Początkowo miało się to wydarzyć w końcówce 4. sezonu, ale pandemia koronawirusa przerwała zdjęcia.

Bardziej zastanawiający jest 4. odcinek, czyli "Purgatory". Patrząc na rysunek, którym opatrzono scenariusz, fani zaczęli zadawać pytanie, czy Archie umrze w 5. sezonie "Riverdale". Wszystko dlatego, że widzimy go w wojskowym hełmie, jak unosi się nad swoimi znajomymi – Jugheadem, Betty i Veronicą – którzy dosłownie stoją nad grobem. Czyżby nasz bohater miał zginąć podczas służby wojskowej?

Oczywiście w to nie wierzymy, bo spoilery z castingów do 5. sezonu "Riverdale" sugerują, że Archie wróci z wojska do miasteczka, przywiezie ze sobą kolegę i będą razem prowadzić lokalną jednostkę straży pożarnej. Przypomnijmy, na początku 5. sezonu "Riverdale" (prawdopodobnie właśnie w 4. odcinku) czeka nas siedmioletni przeskok czasowy. W międzyczasie bohaterowie zdążą pokończyć studia i pozałatwiać sprawy poza miasteczkiem, po to by w końcu do niego wrócić.

Obsada tymczasem wraca na plan 14 września i jak zdradziła Lili Reinhart, nikt z nich nie opuści Kanady aż do świąt Bożego Narodzenia. Wszystko przez to, że w tym kraju obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna dla osób wjeżdżających z USA.

Premiera 5. sezonu Riverdale w styczniu 2021 roku

REKLAMA