Ile odcinków będzie mieć "Lucyfer" w finałowej serii? Nieoficjalna liczba może was zaskoczyć

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

6. sezon "Lucyfera" będzie krótszy, niż (prawdopodobnie) liczyliście. W mediach pojawiła się liczba odcinków, na razie niepotwierdzona oficjalnie przez Netfliksa.

Ekipa serialu "Lucyfer" wraca wkrótce na plan, a obecnie trwają prace nad scenariuszami i zaczynają pojawiać się pierwsze informacje o 6. sezonie. Czyli tym, który już naprawdę będzie finałowy.

Lucyfer – ile będzie odcinków w 6. sezonie?

TVLine donosi, powołując się na anonimowe źródła, że ostatnia seria opowieści o czarującym diable będzie liczyć 10 odcinków (wcześniejsza wersja mówiła, że osiem, potem ją zmieniono). To dokładnie tyle, ile liczył 4. sezon i ile miał dostać 5. sezon, zanim zdecydowano się zwiększyć zamówienie do 16 odcinków i podzielić go na dwie części. To oznacza, że cały serial będzie składać się z 93 odcinków.

Netflix na razie nie potwierdza ani nie komentuje tych informacji, ale wszelkie spoilery podawane przez TVLine mają to do siebie, że najczęściej się sprawdzają.

Lucyfer sezon sezon 6

Przerwane w marcu zdjęcia do "Lucyfera" wystartują 24 września. Najpierw zostanie nakręcony finał sezonu 5B, a potem od razu ekipa przejdzie do filmowania sezonu 6. Na razie nie ma żadnych dat premier, ale nawet w najbardziej optymistycznym wariancie "Lucyfer" wróci na ekrany dopiero w przyszłym roku. Z kolei finałową serię prawdopodobnie zobaczymy w roku 2022.

Jak zamówienie na kolejny sezon wpłynie na finał 5. serii? Showrunnerzy serialu, Ildy Modrovich i Joe Henderson, zdradzili, że wyrzucili końcówkę odcinka i z wydarzeń, które rozegrały się w niej w błyskawicznym tempie, uczynili podstawę fabuły 6. sezonu. "Uświadomiliśmy sobie, że historie, które chcieliśmy przyspieszyć i streścić, mogą być opowiedziane we właściwy sposób" – powiedział Henderson.

Lucyfer jest dostępny w serwisie Netflix