Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2020 roku

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Sierpień to czas serialowych pustek w ramówkach, ale też premiery "Krainy Lovecrafta" czy finału "Perry'ego Masona". Wybraliśmy najlepszą dziesiątkę seriali tego miesiąca.

10. Wszystko, co lśni (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Wszystko, co lśni" (Fot. BBC)

Kostiumowy dramat od BBC, osadzony w realiach XIX-wiecznej Nowej Zelandii. Tyle wystarcza, by "Wszystko, co lśni" przykuło naszą uwagę, a gdy do powyższych faktów dodamy jeszcze Evę Green w jednej z głównych ról i scenariusz na podstawie bestsellerowej powieści Eleanor Catton (którą sama autorka okroiła do potrzeb telewizji), otrzymamy tytuł wyglądający na jedną z ciekawszych premier miesiąca.

Ostatnie miejsce w dziesiątce może jednak świadczyć o tym, że coś poszło nie do końca tak, jak się spodziewaliśmy i jest w tym trochę prawdy. Bo choć "Wszystko, co lśni" broni się na tyle, by zostać docenione w okresie serialowej posuchy, przy mocniejszej konkurencji raczej do rankingu by się nie załapało. Co nie znaczy, że nie warto tej produkcji docenić.

Szczególnie jeśli lubicie historie z nutą tajemnicy, bo tych w opowieści o losach niejakiej Anny Wetherell (Eve Hewson) nie brakuje. Podążając śladami młodej kobiety, która przybywa do Nowej Zelandii przyciągnięta panującą tam gorączką złota, dostajemy więc nie tylko standardowy dramat i obowiązkowy romans, ale też mroczną zagadkę i szczyptę fantazji. A to wszystko ułożone w dość skomplikowaną, rozciągniętą na różnych płaszczyznach czasowych układankę.

Nie zawsze odpowiednio wyjaśnione zawiłości scenariusza mogą wprawdzie utrudnić czerpanie z seansu stuprocentowej przyjemności, ale obniżając nieco wymagania, da się ze "Wszystkim, co lśni" polubić. Koniec końców to wciągająca historia, która zgrabnie łącząc kilka konwencji, potrafi zrobić użytek ze swoich największych atutów – nieważne, czy uznacie za takie nowozelandzkie krajobrazy, czy Evę Green, od której trudno oderwać wzrok. [Mateusz Piesowicz]

Wszystko, co lśni jest dostępne na Canal+

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA