Twórca "Sukcesji" składa (anty)podziękowania na gali Emmy. A co z 3. sezonem? Kiedy rozpoczną się zdjęcia?

"Sukcesja" (Fot. HBO)

"Sukcesja" to jeden z wielkich zwycięzców tegorocznej gali Emmy. Zobaczcie, komu nie dziękuje twórca serialu. Pojawiły się też nowe informacje ws. 3. sezonu i potencjalnej daty wejścia na plan.

Dziś w nocy rozdano najważniejsze nagrody przemysłu telewizyjnego, a największymi zwycięzcami okazały się trzy seriale: "Watchmen", "Schitt's Creek" i "Sukcesja" (Emmy 2020 – lista zwycięzców). Wirtualna gala to pierwsza tak ważna impreza dla ekipy "Sukcesji", która zdobyła m.in. Emmy dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym (Jeremy Strong) i najlepszego serialu dramatycznego.

Sukcesja na gali Emmy – komu nie dziękuje twórca?

Twórca serialu Jesse Armstrong – który wcześniej tego wieczoru został nagrodzony za scenariusz do odcinka "This Is Not For Tears" – przyjął Emmy na odległość i swoje podziękowania wygłosił z pokoju hotelowego w Londynie. A właściwie była to lista to osób, którym nie dziękuje w związku z pandemią koronawirusa:

– Nie dziękuję wirusowi za to, że nas rozdzielił w tym roku. Nie dziękuję prezydentowi Trumpowi za jego kiepską i nieskoordynowaną reakcję. Nie dziękuję Borisowi Johnsonowi i jego rządowi za to samo w moim kraju. Nie dziękuję wszystkim nacjonalistycznym i quasi-nacjonalistycznym rządom na świecie za to, że robią dokładnie to, czego teraz nie potrzebujemy. Nie dziękuję potentatom medialnym, którzy robią tak wiele, aby ich utrzymać przy władzy. Nie dziękuję!

Sukcesja sezon 3 – kiedy rozpoczną się zdjęcia?

A co z 3. sezonem serialu, który już byśmy oglądali, gdyby nie COVID-19? Zgodnie z pierwotnym planem, zdjęcia miały wystartować w kwietniu w Nowym Jorku. Jak duże będzie opóźnienie? Jesse Armstrong mówił wcześniej, że liczy, iż uda się rozpocząć pracę przed świętami Bożego Narodzenia. A oto co powiedział na ten temat Jeremy Strong (serialowy Kendall Roy) podczas rozmowy z dziennikarzami po gali rozdania Emmy:

– Myślę, że mamy nadzieję rozpocząć gdzieś jesienią, zimą, jak tylko będzie bezpiecznie. Wiem, że są plany i ja sam zdecydowanie jestem gotów, żeby wracać.

Nicholas Braun (czyli kuzyn Greg) potwierdził, że ekipa liczy, iż uda się wrócić na plan w ciągu najbliższych miesięcy, możliwe, że jeszcze w tym roku.

Żadnych spoilerów nie było, ale dowiedzieliśmy się, że "Sukcesja" w 3. sezonie odniesie się do tego, w jakim stanie jest świat mediów w dzisiejszych czasach. Ale pewnych rzeczy, na przykład tego, jak różnorodny jest teraz świat, w serialu nie da się pokazać, bo pokazuje on tylko fragment rzeczywiści – świat najbogatszych.

– To jest cel konieczny, spóźniony, katartyczny, kiedy widzimy, co się dzieje. Nasz serial jest o białej rodzinie miliarderów, potentatów medialnych. Są pewne rzeczy, które możemy zrobić w naszym serialu, i takie, których nie możemy. (...) Są miejsca w naszym serialu, gdzie możemy pokazać, jak wygląda Ameryka, szerszy obraz Ameryki, i są takie, gdzie, szczerze mówiąc, to by nie odzwierciedlało rzeczywistości, gdybyśmy uczynili nasz świat bardziej zróżnicowanym, niż wyższe szczeble korporacyjnej Ameryki naprawdę są – powiedział Armstrong.

Sukcesja jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA