Czy będzie 2. sezon "Ratched"? Kiedy go zobaczymy? Na ile sezonów rozplanowany jest cały serial?

"Ratched" (Fot. Netflix)

Zakończenie 1. sezonu "Ratched" jest takie, że serial aż się prosi o ciąg dalszy. Dobra wiadomość: 2. sezon od dawna jest zamówiony. Zła: nie spodziewajcie się szybko premiery.

W piątek na Netfliksie zadebiutował serial "Ratched", prequel "Lotu nad kukułczym gniazdem" autorstwa Ryana Murphy'ego. Produkcja z Sarah Paulson w roli głównej cały czas okupuje top 10 najpopularniejszych tytułów na Netfliksie, więc o zamówienie na 2. sezon nie musicie się martwić. Ale nie tylko dlatego.

Ratched – czy będzie 2. sezon serialu Netfliksa?

2. sezon "Ratched" jest już pewny, ponieważ został zamówiony na trzy lata przed premierą serialu. Netflix, ogłaszając "Ratched" we wrześniu 2017 roku, poinformował, że serial dostaje zamówienie od razu na dwa sezony, składające się łącznie z 18 odcinków. I na tym prawdopodobnie się nie skończy.

Sarah Paulson Ratched sezon 2 czy będzie

Grająca główną rolę, czyli młodszą wersję siostry Ratched, Sarah Paulson w wypowiedziach dla mediów sugerowała, że Murphy i pomysłodawca oraz główny scenarzysta serialu Evan Romansky mają plan na cztery sezony. W rozmowie z The Hollywood Reporter Paulson powiedziała, że chciałaby, aby przed końcem 4. sezonu serial dogonił "Lot nad kukułczym gniazdem", jeśli chodzi o czas akcji i o to, kim staje się tytułowa bohaterka. Na razie jednak zamówienie dotyczy tylko 2. sezonu.

Ratched sezon 2 – kiedy planowana jest premiera?

Jak długo będziemy czekać na kontynuację "Ratched"? Trudno powiedzieć, ale na pewno dość długo, bo zarówno Ryan Murphy, jak i Sarah Paulson zajęci są innymi projektami. Pierwsze w kolejce są 10. sezon "American Horror Story" oraz "American Crime Story: Impeachment". Zdjęcia do obu seriali mają ruszyć tej jesieni, w tym drugim Paulson gra Lindę Tripp. 2. sezon "Ratched" na razie nie ma harmonogramu produkcji.

– Nikt nie wie nic o 2. sezonie, bo Ryan [Murphy] ma na głowie mnóstwo rzeczy. Kto wie, kiedy to wszystko się zacznie, a jeśli dorzucić pandemię... cóż, kto wie. Ale nie mogę się już doczekać, aż znów będę Mildred Ratched i będę patrzeć na niektóre z tych twarzy – powiedziała Paulson w rozmowie z Variety.

Ratched sezon 2 kiedy będzie

W rozmowie z The Wrap aktorka z kolei dodała, że lubi myśleć, iż "Ratched" będzie jak "The Crown", którego jest wielką fanką i na którego kolejne sezony czeka się i czeka.

– Lubię myśleć, że będziemy jak "The Crown", bo jestem zdesperowaną fanką "The Crown", a ilość czasu, jaką muszę czekać na kolejny sezon, zawsze doprowadza mnie do szału. Ale kiedy już wychodzi, siedzę jak szalona i go pożeram. I ekscytuję się, kiedy zaczynają pojawiać się plakaty i wiem, że to już wkrótce, a zwykle to jest w okolicach świąt Bożego Narodzenia, więc dla mnie to jak prezent.

Tak więc lubię umieszczać nasz serial w podobnych ramach czasowych, myśląc, że jeśli ludzie będą go pochłaniać tak, jak mam nadzieję, że będą, to będą też niespokojnie czekać na kolejną odsłonę. A kiedy ta nadejdzie, to będzie tym słodziej smakować – powiedziała serialowa siostra Ratched.

Fanom nowego serialu Ryana Murphy'ego polecamy więc uzbroić się w cierpliwość. I zaglądać na naszą stronę, bo będą pojawiać się kolejne wywiady z aktorkami z "Ratched". A na razie tutaj znajdziecie naszą rozmowę z Sarah Paulson, a tutaj wywiad z Sharon Stone.

Serial Ratched jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA