To już oficjalne: 5. sezon "Gomorry" będzie ostatni. Kiedy mamy szansę go zobaczyć?

"Gomorra" (Fot. Sky Italia)

Marco D'Amore i Salvatore Esposito, czyli znakomity duet z "Gomorry" ogłosił dziś, że serial zakończy się wraz z 5. sezonem. Kiedy rozpoczynają się zdjęcia? Jaka jest możliwa data premiery?

Od 4. sezonu "Gomorry" minęło sporo czasu, bo oglądaliśmy go wiosną 2019 roku. I nie spodziewajcie się, że wkrótce zobaczycie 5. sezon. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany filmowców i efekt jest taki, że ekipa zdążyła wejść na plan zaledwie kilka dni temu. A dziś pojawiło się ogłoszenie: to już będzie finałowy sezon.

Gomorra – 5. sezon serialu będzie ostatni

"Dziś oficjalne ogłoszenie: jesteśmy na ostatnim sezonie, ostatnim kawałku historii, ostatnim odcinku drogi. Ty i ja zawsze ramię w ramię, nieskończone piękno i melancholia, nawet teraz, na końcu" – taki wpis zgodnie wrzucili na Instagram Marco D'Amore i Salvatore Esposito, czyli serialowi Ciro Di Marzio i Genny Savastano, główni bohaterowie "Gomorry".

https://www.instagram.com/p/CFb8UeShbSW/?utm_source=ig_embed

Jak podaje włoski serwis Coming Soon, zdjęcia już ruszyły i będą powstawać pomiędzy Neapolem i Rygą do kwietnia 2021 roku. Nowe odcinki wyreżyserują Claudio Cupellini, obecny w ekipie od 1. sezonu, i Marco D'Amore, który debiutował jako reżyser w 4. sezonie i odpowiada także za film "L'Immortale". Autorami scenariusza są Leonardo Fasoli, Maddalena Ravagli, Gianluca Leoncini i Valerio Cilio.

Jak powiedział wcześniej Riccardo Tozzi, szef firmy Cattleya, która produkuje "Gomorrę", 5. sezon będzie trochę inny od poprzednich: "wytworny, mroczny i emocjonalny". Teraz możemy dopisać już na pewno, że będzie też ostatni.

A kiedy go obejrzymy? Najwcześniejsza możliwa data premiery to późna wiosna 2021 roku, przy założeniu, że nie będzie żadnych opóźnień i komplikacji na planie zdjęciowym z powodu pandemii. Ale ponieważ mówimy o kręceniu nie tylko we Włoszech, ale też poza granicami, bardziej realne wydaje się, że jakieś problemy się pojawią i że na finałowy sezon "Gomorry" poczekamy jeszcze mniej więcej rok.

Gomorra jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA