To nie koniec "Downton Abbey". Jim Carter potwierdza, że drugi film ma już gotowy scenariusz

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

Ekipa "Downton Abbey" raz jeszcze powróci na wielkim ekranie. Serialowy pan Carson mówi, że aktorzy widzieli już gotowy scenariusz. A kiedy możemy spodziewać się premiery?

Choć w święta minie pięć lat od finału "Downton Abbey", życie w serialowym świecie wcale się nie skończyło. Carsonowie powrócili w zeszłym roku w filmie kinowym, a teraz szykowany jest sequel. Na razie projekt jest na etapie scenariusza i nie wiadomo, kiedy zostanie nakręcony.

Downton Abbey – Jim Carter potwierdza drugi film

Jego istnienie potwierdził Jim Carter, serialowy pan Carson. Aktor pojawił się programie "This Morning" z okazji 10. rocznicy premiery serialu.

– Jeśli obiecacie, że nikomu nie powiecie, zdradzę wam, że widzieliśmy scenariusz. Jest już scenariusz drugiego filmu. Widzieliśmy go, jest bardzo zabawny! Są w nim wszystkie te same postacie, wszystkie stałe postacie i myślę, że – jeśli COVID pozwoli – będziemy kręcić w przyszłym roku – powiedział aktor.

downton abbey drugi film

To oznacza, że na premierę możemy liczyć najwcześniej za jakieś dwa lata. Na razie nie ma też żadnych informacji o fabule. Kiedy gospodarze programu próbowali wyciągnąć jakiekolwiek spoilery, Carter uciął rozmowę, mówiąc, że w żadnym wypadku nie zdradzi żadnych wątków z filmu. Chętnie za to wspominał swoją dekadę z "Downton Abbey".

– To niesamowite. Czy jest wrażenie, że minęło 10 lat? Mnie się wydaje, jakby minęło wiele lat. Zerknąłem na półkę z książkami i znalazłem to – oprawiony scenariusz pierwszego scenariusza "Downton Abbey". I poczułem małą falę nostalgii – mówił Carter.

"Downton Abbey" miało premierę w brytyjskiej telewizji ITV 26 września 2010 roku. Jim Carter wcielał się w lokaja Carsona przez wszystkie sześć sezonów i powrócił w filmie z 2019 roku.

Downton Abbey jest dostępne na Prime Video

REKLAMA