To nie koniec "Downton Abbey". Jim Carter potwierdza, że drugi film ma już gotowy scenariusz

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

0

Ekipa "Downton Abbey" raz jeszcze powróci na wielkim ekranie. Serialowy pan Carson mówi, że aktorzy widzieli już gotowy scenariusz. A kiedy możemy spodziewać się premiery?

Choć w święta minie pięć lat od finału "Downton Abbey", życie w serialowym świecie wcale się nie skończyło. Carsonowie powrócili w zeszłym roku w filmie kinowym, a teraz szykowany jest sequel. Na razie projekt jest na etapie scenariusza i nie wiadomo, kiedy zostanie nakręcony.

Downton Abbey – Jim Carter potwierdza drugi film

Jego istnienie potwierdził Jim Carter, serialowy pan Carson. Aktor pojawił się programie "This Morning" z okazji 10. rocznicy premiery serialu.

– Jeśli obiecacie, że nikomu nie powiecie, zdradzę wam, że widzieliśmy scenariusz. Jest już scenariusz drugiego filmu. Widzieliśmy go, jest bardzo zabawny! Są w nim wszystkie te same postacie, wszystkie stałe postacie i myślę, że – jeśli COVID pozwoli – będziemy kręcić w przyszłym roku – powiedział aktor.

downton abbey drugi film

To oznacza, że na premierę możemy liczyć najwcześniej za jakieś dwa lata. Na razie nie ma też żadnych informacji o fabule. Kiedy gospodarze programu próbowali wyciągnąć jakiekolwiek spoilery, Carter uciął rozmowę, mówiąc, że w żadnym wypadku nie zdradzi żadnych wątków z filmu. Chętnie za to wspominał swoją dekadę z "Downton Abbey".

– To niesamowite. Czy jest wrażenie, że minęło 10 lat? Mnie się wydaje, jakby minęło wiele lat. Zerknąłem na półkę z książkami i znalazłem to – oprawiony scenariusz pierwszego scenariusza "Downton Abbey". I poczułem małą falę nostalgii – mówił Carter.

"Downton Abbey" miało premierę w brytyjskiej telewizji ITV 26 września 2010 roku. Jim Carter wcielał się w lokaja Carsona przez wszystkie sześć sezonów i powrócił w filmie z 2019 roku.

Downton Abbey jest dostępne na Prime Video