Cynthia Nixon mówi, że miało być więcej ofiar w 1. sezonie "Ratched". Kto jeszcze miał zostać uśmiercony?

"Ratched" (Fot. Netflix)

0

"Ratched" uśmierciło kilka postaci w swoim pierwszym sezonie, ale na tym miało się nie skończyć. Cynthia Nixon zdradza, kto jeszcze miał zginąć. Uwaga na spoilery z całego sezonu.

1. sezon "Ratched", serialowego prequela "Lotu nad kukułczym gniazdem", składa się tylko z ośmiu odcinków, a mimo to ginie w nim kilka postaci. Do śmierci niektórych z nich rękę przykłada tytułowa siostra miłosierdzia, Mildred Ratched (Sarah Paulson). I na tym podobno miało się nie skończyć.

Ratched – kto jeszcze miał zginąć w 1. sezonie?

Cynthia Nixon, czyli serialowa Gwendolyn Briggs, w rozmowie z "Entertainment Weekly", zdradza, że zginąć miała przede wszystkim jej postać. Historia miłosna Gwen i Mildred miała zakończyć się tragicznie.

– Tak właściwie to zostałam zatrudniona tylko na rok, bo mieli mnie zabić na końcu. Myślałam, że to będzie naprawdę bardziej tragiczna historia miłosna, gdzie ja umieram na końcu 1. sezonu. Cóż, to się nie zdarzyło. Postrzelili mnie i dali mi raka, a ja wciąż chodzę! – śmieje się aktorka.

Ratched serial Cynthia Nixon

Pytana o to, dlaczego Ryan Murphy i spółka zdecydowali się zatrzymać Gwendolyn, Cynthia Nixon mówi, że śmierci w serialu ogólnie miało być więcej. 1. sezonu "Ratched" mieli nie przeżyć siostra Betsy Bucket i Edmund Tolleson.

– Wydaje mi się, że było kilka osób, które mieli zamiar zabić. Wydaje mi się, że mieli zabić też Judy Davis. I myślę, że mieli zabić Finna Wittrocka. Myślę, że zdecydowali, że lubią nas po prostu mieć. Poza tym na pewnym poziomie to taki stereotypowy motyw, że kiedy queerowe postacie znajdują miłość, ktoś umiera albo zostaje zabijany. Wydaje mi się, że Ryan Murphy jest świadom, że coś takiego istnieje i chciał zaoferować ludziom coś innego – tłumaczy Nixon.

Jakie są plany na 2. sezon "Ratched"? Tego na razie nie wiemy. Ale możemy mieć pewność, że kontynuacja powstanie, bo Netflix już na dzień dobry zamówił dwa sezony. Prawdopodobnie jednak poczekamy na nią dwa lata albo i dłużej, ze względu na to, że teraz zarówno Ryan Murphy, jak i Sarah Paulson zajęci są 10. sezonem "American Horror Story" i 3. sezonem "American Crime Story".

Serial Ratched jest dostępny na Netfliksie