Gotowi na sequel "Nawiedzonego domu na wzgórzu"? Oto klimatyczna czołówka "Nawiedzonego dworu w Bly"

"Nawiedzony dwór w Bly" (Fot. Netflix)

0

Antologia Mike'a Flanagana o duchach powraca za tydzień w nowej odsłonie. Zobaczcie czołówkę "Nawiedzonego dworu w Bly", sequela hitowego horroru Netfliksa.

9 października na Netfliksie zadebiutuje "Nawiedzony dwór w Bly", czyli nowa opowieść o duchach i zarazem gotycki romans od speca od tego typu klimatów.

Nawiedzony dwór w Bly – czołówka serialu

Choć drugą odsłonę antologii Mike'a Flanagana z "Nawiedzonym domem na wzgórzu" będzie łączyć fakt, że też będzie opowiadać o domiszczu pełnym duchów, atmosfera ma być nieco inna. Przedsmak daje czołówka wypakowana portretami głównej obsady serialu i dźwiękami, od których ciarki przechodzą po kręgosłupie.

W serialu zobaczymy zupełnie nową historię, opartą na gotyckim horrorze psychologicznym Henry'ego Jamesa pt. "The Turn of the Screw" (w polskiej wersji "W kleszczach lęku" bądź "Dokręcanie śruby"), który dzieje się w starej willi na wsi. Bohaterami jest dwójka sierot i młoda guwernantka o imieniu Dani.

W nowych rolach powrócą Victoria Pedretti (jako wspomniana wyżej guwernantka), Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel i Catherine Parker, czyli Nell, Hugh, Luke, Theo i Poppy z "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Nowe twarze to m.in. T'Nia Miller, Rahul Kohli, Benjamin Evan Ainsworth, Amelie Smith i Amelia Eve.

Twórca serialu zapowiada, że druga część antologii o nawiedzonych domach będzie przede wszystkim historią o złamanych sercach i tragicznych romansach. I oczywiście o duchach. Pewne motywy, jak "nawiedzone przestrzenie i nawiedzeni ludzie", będą podobne co w pierwszej części, ale to zupełnie inna historia. Nie wróci ani nikt z rodziny Crainów, ani rodzinne wątki ogólnie, ani też mrok panujący w domu na wzgórzu. Dwór w Bly ma być miejscem jasnym, słonecznym, przyjaznym.

Nawiedzony dwór w Bly od 9 października na Netfliksie