Czy "Lucyfer" może wrócić już w grudniu? Showrunner komentuje spekulacje nt. daty premiery sezonu 5B

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Czy sezon 5B "Lucyfera" może pojawić się na Netfliksie już w grudniu, tak jak sugerował Tom Ellis? Showrunner serialu mówi, jakie są realia i ile będziemy czekać na premierę.

Twórcy "Lucyfera", Joe Henderson i Ildy Modrovich, ogłosili wczoraj na Twitterze, że finał 5. sezonu już został ukończony i od razu rozpoczęły się zdjęcia do sezonu 6. Natychmiast posypały się pytania fanów o datę premiery drugiej części 5. serii.

Lucyfer – czy sezon 5B może pojawić się w grudniu?

Netflix na razie w tej kwestii milczy, ale Tom Ellis zasugerował, że mogłyby to być okolice Świąt Bożego Narodzenia bądź początek przyszłego roku. Czy rzeczywiście są na to szanse?

Joe Henderson rozwiał wszelkie nadzieje, pisząc, że dopiero co zakończyły się zdjęcia i potrzeba jeszcze sporo pracy, zanim nowe odcinki będą gotowe do emisji. A kiedy fani zaczęli dopytywać o dokładniejszą datę, wykluczył możliwość, że zobaczymy sezon 5B w grudniu tego roku.

– Szczerze mówiąc, nie wiem jeszcze, ile to zajmie, ale myślę, że wszyscy powinni przygotować się na to, że zajmie to więcej, niż by chcieli – postprodukcja to dużo pracy i to zajmuje czas! Zdecydowanie nie grudzień – napisał.

Nie chodzi zresztą tylko o to, że "Lucyfer" potrzebuje efektów specjalnych. Potrzebuje też chociażby tłumaczeń i kampanii promocyjnej. Ponieważ Netflix wypuszcza seriale całymi sezonami, wszystko musi być gotowe przed premierą.

A nawet kiedy będzie już gotowe, data premiery będzie zależała od tego, jakie inne tytuły są w planach. "Lucyfer" jest jednym z największych hitów na Netfliksie, co oznacza, że streamingowy gigant może zechcieć poczekać z premierą na "chudsze" miesiące, kiedy nie będzie innych seriali. Dokładnie tak, jak to było z sezonem 5A, który miał premierę w sierpniu, choć był gotowy znacznie wcześniej.

Realna data premiery sezonu 5B "Lucyfera" to pierwszy albo nawet drugi kwartał 2021 roku. Z kolei 6. sezon, do którego zdjęcia właśnie ruszyły, zobaczymy prawdopodobnie w 2022 roku.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA