Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Miasto niedźwiedzia", "Grand Army" i inne premiery

"Miasto niedźwiedzia" (Fot. HBO)

Podczas gdy na HBO GO wraca "Hiszpańska księżniczka" i startuje "Miasto niedźwiedzia", Netflix pokaże m.in. "Dystans społeczny" i "Grand Army". Oto serialowe premiery na najbliższy tydzień.

Kolejny tydzień i znów kilkanaście premier, z czego znaczna część na HBO i Netfliksie. W poniedziałek wraca "Hiszpańska księżniczka" i "Fear the Walking Dead", a potem zobaczymy "Dystans społeczny", "Grand Army", francuską "Rewolucję", hiszpańskie "Ktoś musi umrzeć" czy powrót "Star Trek: Discovery". A na koniec czeka nas uczta po skandynawsku, czyli "Miasto niedźwiedzia".

Hiszpańska księżniczka (sezon 2) – 12 października na HBO GO

"Hiszpańska księżniczka" wraca z 2. sezonem, który według twórców ma być pełen smutku i tragedii. Będzie wątek trudnych starań o dziecko i ich wpływu na związek, pokazanych tak, jak w serialach kostiumowych właściwie się tego nie pokazuje. Nie zabraknie też oczywiście zmagań wojennych – zwiastun pokazuje Katarzynę Aragońską ruszającą na pole bitwy w pełnej zbroi.

Dystans społeczny (nowość) – 15 października na Netfliksie

"Dystans społeczny" to pandemiczna antologia Netfliksa nakręcona w czasach wiosennego lockdownu. W obsadzie znajdują się Danielle Brooks, Mike Colter, Oscar Nunez, Guillermo Diaz, Asante Blackk, Peter Scanavino, Lachlan Watson, Max Jenkins i Marsha Stephanie Blake. Twórczynią jest Hilary Weisman Graham, a producentką Jenji Kohan (obie z ekipy "Orange is the New Black").

Star Trek: Discovery (sezon 3) – 16 października na Netfliksie

"Star Trek: Discovery" wraca z 3. sezonem, którego akcja będzie dziać się 938 lat po wydarzeniach z 2. sezonu, po tym jak statek skoczył w przyszłość. W 3188 roku bohaterowie będą starali się odbudować Federację. Nowy sezon przedstawi pierwszą postać transpłciową (zagra ją Ian Alexander) i niebinarną (Blu del Barrio).

Marvel's Helstrom (nowość Hulu) – 16 października w USA

"Marvel's Helstrom" to nowy serial Marvela i platformy Hulu. Poznamy w nim Daimona (Tom Austen) i Anę Helstromów (Sydney Lemmon), dzieci tajemniczego i potężnego seryjnego mordercy. Obdarzone niezwykłymi umiejętnościami rodzeństwo zajmuje się tropieniem wszystkiego tego, co jest w ludziach najgorsze.

Grand Army (nowość) – 16 października na Netfliksie

"Grand Army" to nowy serial młodzieżowy Netfliksa. Pięcioro uczniów szkoły średniej na Brooklynie próbuje odnaleźć się w pełnym chaosu świecie, przeżyć, odnieść sukces, wywalczyć sukces i wyjść na spotkanie przyszłości. Twórczynią jest Katie Cappiello, a w rolach głównych występują Odessa A'zion, Odley Jean, Maliq Johnson, Amalia Yoo i Amir Bageria.

Miasto niedźwiedzia (nowość) – 18 października na HBO GO i HBO3

"Miasto niedźwiedzia" to z kolei szwedzki serial HBO na podstawie powieści Fredrika Backmana o tym samym tytule. Miasteczko Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na barkach młodych zawodników. Dla nastolatków to wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Fear the Walking Dead (sezon 6) – premiera 12 października na AMC Polska, zwiastun tutaj

· Riviera (sezon 3) – premiera 15 października w UK, zwiastun tutaj

· The West Wing (odcinek specjalny) – premiera 15 października w USA, zwiastun tutaj

· Rewolucja (nowość) – premiera 16 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Ktoś musi umrzeć (nowość) – premiera 16 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

REKLAMA