To nie "Downton Abbey", to pierwszy netfliksowy serial Shondy Rhimes. Zdjęcia i data premiery "Bridgertonów"

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Po wysypie produkcji Ryana Murphy'ego na Netfliksie czas na Shondaland. Mamy pierwsze zdjęcia z serialu kostiumowego "Bridgertonowie" inspirowanego powieściami Julii Quinn.

Shonda Rhimes to kolejne wielkie nazwisko ze świata showrunnerów, które już nie będzie kojarzyć się z tradycyjną telewizją, tylko z Netfliksem. Platforma prezentuje pierwszy netfliksowy serial Shondalandu, studia należącego do twórczyni "Chirurgów". To "Bridgertonowie", adaptacja serii bestesellerowych romansów Julii Quinn opowiadających o rodzinie Bridgertonów. Premierę zaplanowano na 25 grudnia, czyli dzień, w którym pojawiały się świąteczne odcinki "Downton Abbey".

Bridgertonowie – zdjęcia i opis serialu Shondalandu

Jak czytamy w oficjalnym opisie, "Bridgertonowie" to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość warto walczyć. Poznamy w nim Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor, "Younger"), najstarszą córkę familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha.

Bridgertonowie serial netflix

Bridgertonowie serial netflix

Bridgertonowie serial netflix

Sprawy komplikują się, kiedy jej starszy brat odrzuca kolejnych kandydatów do jej ręki, a w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown (Julie Andrews) pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny.

Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page, "For the People"), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć — podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

Bridgertonowie serial netflix shonda rhimes

Bridgertonowie serial netflix shonda rhimes

Bridgertonowie serial netflix shonda rhimes

W obsadzie tej osadzonej w XIX-wiecznej Anglii kostiumowej opowieści, odsłaniającej pełne blasków, bogactwa, seksu, bólu, radości, a niekiedy też samotności życie kobiet i mężczyzn z londyńskiej wyższej sfery, znajdują się m.in. Golda Rosheuvel jako królowa Charlotte, Luke Newton ("The Lodge") jako Colin Bridgerton, Jonathan Bailey ("Broadchurch") jako Anthony Bridgerton i Ruby Barker ("Wolfblood") jako Marina Thompson. Twórcą i showrunnerem serialu "Bridgertonowie" jest Chris Van Dusen ("Skandal").

Jakie jeszcze seriale tworzy Shondaland dla Netfliksa? Pełną listę znajdziecie tutaj.

Bridgertonowie – premiera 25 grudnia na Netfliksie

Bridgertonowie serial netflix shonda rhimes

Bridgertonowie serial netflix shonda rhimes

Bridgertonowie serial netflix shonda rhimes

REKLAMA