"Outsider" dostanie zamówienie na 2. sezon. Stephen King potwierdza plotki i mówi, że czytał już scenariusze

"Outsider" (Fot. HBO)

HBO na razie nie informuje o zamówieniu na 2. sezon "Outsidera", ale jest kolejne potwierdzenie, że serial wróci. Stephen King mówi o kontynuacji tak, jakby była ona już faktem.

"Outsider" początkowo został zamówiony przez HBO jako serial limitowany, ale okazało się, że zanotował lepsze wyniki oglądalności niż "Watchmen" czy 3. sezon "Detektywa". Dlatego od pół roku powraca pytanie o to, czy powstanie 2. sezon. A oficjalnego zamówienia jak nie było, tak nie ma.

Outsider – Stephen King mówi, że będzie 2. sezon

Mniej oficjalnie wypowiada się na ten temat Stephen King, autor książkowego oryginału, w wywiadzie dla "Entertainment Weekly". Pisarz został poproszony o wypowiedź na temat dwóch wersji Holly Gibney, tej granej przez Justine Lupe w serialu "Mr. Mercedes", i tej, w którą wciela się Cynthia Erivo w "Outsiderze".

King pochwalił obie aktorki, jednocześnie przyznając, że jego Holly jest bardziej obsesyjno-kompulsywną osobą i że showrunner "Outsidera" Richard Price miał inną wizję. Powiedział również, że Justine Lupe miała do tej pory więcej czasu, żeby wejść w skórę Holly na przestrzeni trzech sezonów. Erivo ma z kolei część tej przygody dopiero przed sobą. I w tym momencie padło: będzie 2. sezon "Outsidera".

– Cynthia może dostać więcej czasu, ponieważ będzie 2. sezon "Outsidera", jak tylko będą mogli rozpocząć produkcję. (...) Wiem dokładnie, dokąd to zmierza, bo widziałem już kilka scenariuszy. Mógłbym ci powiedzieć, ale potem musiałbym cię zabić. Powiem tylko, że jest to naprawdę świetne i że zawiera naprawdę straszny element paranormalny – powiedział King dziennikarzowi EW.

Serial Outsider sezon 2 czy będzie

O czym będzie 2. sezon serialu "Outsider"? Jest kilka możliwości. Jedna to adaptacja noweli Stephena Kinga, w której Ralph otrzymuje pendrive'a ze zdjęciami i nagranym dziennikiem Holly, proszącej go o kontynuację jej śledztwa. Druga możliwość to odejście od historii napisanej przez Kinga, skupienie się na El Cuco i poprowadzenie postaci w nowym kierunku. Zakładamy, że El Cuco żyje, wciąż potrzebuje ofiar i że teraz będzie próbował zrobić swoje narzędzie z Holly.

Ale wcale nie musi tak być. Ralph, który teraz jest bardziej otwarty na zjawiska nadprzyrodzone, zasugerował Holly w finale, że nie miałby nic przeciwko dalszej współpracy. Może się okazać, że w tym właśnie kierunku poprowadzi swój serial Price i w 2. sezonie "Outsidera" zobaczymy ten sam duet detektywów polujący na nowego potwora. Jak wyjaśniła sama Holly, tytułowym outsiderem może być w zasadzie ktokolwiek bądź cokolwiek.

Outsider jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA