Scenarzyści "Lucyfera" zakończyli pracę nad finałowym sezonem serialu. Kiedy zobaczymy nowe odcinki?

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

To już naprawdę koniec. Scenarzyści "Lucyfera" ogłosili, że zakończyli pracę nad 6. sezonem i tym samym całym serialem. Jak długo będziemy czekać na nowe odcinki?

Ekipa "Lucyfera" ma co świętować. W wirtualnym pokoju scenarzystów zakończyły się wczoraj prace nad 6. sezonem, co oznacza, że napisany już jest cały serial.

Lucyfer sezon 6 – wszystkie scenariusze już gotowe

Koniec prac ogłosił na Twitterze Chris Rafferty, jeden ze scenarzystów i producentów wykonawczych "Lucyfera".

– Dziś wielki dzień. Ostatni dzień pracy pokoju scenarzystów "Lucyfera". Po tym jak my, scenarzyści 6. sezonu, zakończyliśmy planowanie finału serialu, jakiego zawsze chcieliśmy, rozpoczęło się świętowanie... ze scenarzystami poprzednich sezonów! Choć zakończyliśmy już naszą epicką historię, ta rodzina będzie trwać zawsze – napisał.

Pożegnalnego tweeta z pokojem scenarzystów w roli głównej zamieściła również Ildy Modrovich, połowa duetu showrunnerów "Lucyfera". Jak napisała, ta grupka ludzi inspiruje ją tak, że "brak jej słów", a jej serce jednocześnie cieszy się i pęka, bo to już ostatni dzień pracy.

Koniec pracy w pokoju scenarzystów oczywiście nie oznacza, że cały "Lucyfer" jest gotowy. Ekipa jest w trakcie kręcenia 6. sezonu serialu, o którym wiemy już na pewno, że będzie finałowy.

Jednocześnie fani pytają, kiedy zobaczymy sezon 5B, który został już w całości nakręcony. Odpowiedział na nie Joe Henderson, drugi showrunner, pisząc, że na pewno nie mamy co liczyć na premierę pod koniec tego roku. "Lucyfer" po nakręceniu potrzebuje nie tylko efektów specjalnych, ale też tłumaczeń i kampanii promocyjnej. A ponieważ Netflix wypuszcza seriale całymi sezonami, wszystko musi być gotowe przed premierą.

Realna data premiery sezonu 5B "Lucyfera" to pierwszy albo nawet drugi kwartał 2021 roku. Z kolei 6. sezon zobaczymy prawdopodobnie w 2022 roku.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA