Joe Dempsie z "Gry o tron" o romansie Gendry'ego i Aryi. Aktor czuł się z tym nieswojo na długo przed 8. sezonem

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Arya Stark była dzieckiem, kiedy ją spotkaliśmy w "Grze o tron", dlatego scena seksu z jej udziałem zaskoczyła widzów. Serialowy Gendry zaskoczony nie był, bo go pytano o to od lat.

Joe Dempsie, którego Brytyjczycy mogą teraz oglądać w serialu "Adult Material" stacji Channel 4, nie boi się scen erotycznych na ekranie. W rozmowie z The Independent wspomina kilka z nich, w tym tę, która wywołała sporo kontrowersji.

Gra o tron – Joe Dempsie o romansie z Aryą Stark

Chodzi o "Grę o tron" i scenę miłosną Gendry'ego i Aryi Stark, która miała miejsce tuż przed bitwą o Winterfell. Scena zaskoczyła widzów ze względu na młody wiek Starkówny, która dosłownie dorastała na naszych oczach. Zaczęły się pytania o wiek obojga kochanków i samej Maisie Williams. Według HBO Arya miała wtedy 18 lat, a Gendry 22 lata. Z kolei Williams miała 22 lata w momencie emisji odcinka. Czyli wszyscy byli dorośli, nawet jeśli niekoniecznie tak wyglądali.

Problem widzów z tą sceną wynikał po części z tego, że odtwórczyni roli Aryi była dzieckiem, kiedy zobaczyliśmy ją na ekranie po raz pierwszy. Dempsie, który w rzeczywistości jest od niej 10 lat starszy, też czuł się trochę nieswojo, kiedy okazało się, że wątek romansowy dojdzie do skutku. Choć sugerowano mu to od lat.

– To było dziwne przejście tylko i wyłącznie dlatego, że widziałem, jak Maisie dorastała. Spotkałem ją, kiedy była dzieckiem i na przestrzeni pierwszych trzech sezonów to było coś, o co mnie ciągle pytano, bo książki sugerują, że jest tam możliwy romans. To zawsze sprawiało, że czułem się trochę niekomfortowo – przyznaje aktor.

Gra o tron Gendry Arya

Dempsie mówi, że krępowały go pytania o romans z Aryą, ale pojawiały się one na długo przez 8. sezonem "Gry o tron".

– Wiem, że odtwarzaliśmy fantazję, ale jako aktorzy musimy to robić w rzeczywistości, a oni mnie prosili o komentarz, czy ja – wówczas 25-letni mężczyzna – chciałbym, żeby mój bohater zszedł się z 14-latką. Zawsze unikałem odpowiadania na te pytania. Ale to było coś, o czym musiałem myśleć – tłumaczy serialowy Gendry.

Ostatecznie jednak kręcenie sceny erotycznej Gendry'ego i Aryi w 8. sezonie było dla niego "całkowicie w porządku", bo Maisie Williams była już wtedy dorosła.

– Kiedy robiliśmy 8. sezon, Maisie była dorosłą kobietą. Poza tym, odkładając na bok ten początkowy dyskomfort, nie chciałem być wobec niej protekcjonalny. Ona jest niesamowicie zdolną młodą kobietą, która zdobyła szacunek na tym planie, więc jakieś gierki w związku z tą sceną tylko by jej robiły krzywdę – mówi Joe Dempsie.

Serialowy Gendry ostatnio wypowiadał się również na temat zakończenia "Gry o tron". Jego zdaniem, jakie by ono nie było, nie miało szansy zadowolić widzów, bo ci już wcześniej wiedzieli wszystko dzięki bardzo popularnym teoriom fanowskim.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA