Tom Ellis mówi, że nie zagra więcej Lucyfera po 6. sezonie serialu Netfliksa. To już naprawdę pożegnanie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Lucyfer Morningstar pożegna się z nami w 6. sezonie serialu Netfliksa, a przynajmniej w wersji Toma Ellisa. Aktor zapewnia, że jeśli chodzi o niego, to naprawdę już koniec.

Tom Ellis zdobył sławę na całym świecie jako Lucyfer Morningstar, główny bohater serialu najpierw telewizji FOX, a potem Netfliksa. I choć Netflix w ostatniej chwili dorzucił jeszcze jeden sezon – szósty – na tym losy tego bohatera się zakończą.

Tom Ellis nie wróci do postaci Lucyfera po 6. sezonie

Naprawdę. Nie liczcie na jeszcze jeden sezon, film czy spin-off serialu, w którym Lucyfer pojawi się ponownie. W podcaście King of Con (via Small Screen) Ellis zapewnia, że jeśli chodzi o niego, to już koniec. Zobaczymy go w 6. sezonie, który jest obecnie kręcony, a potem do postaci Lucyfera wracać nie planuje.

– Sześć sezonów serialu to prawdziwe osiągnięcie. To była wielka podróż emocjonalna i nie sądzę, żebym chciał to dłużej robić. Wiem, że nie chcę tego już robić. Głównie dlatego, że chcę wiedzieć, że kończymy i dlatego, że tak świetnie się bawiłem. Myślę, że to kwestia tego, że mamy odpowiednie zakończenie serialu – mówi aktor.

lucyfer sezon 6 tom ellis

Dobra wiadomość jest taka, że "Lucyfer" jeszcze jakiś czas z nami zostanie. Obecnie powstaje finałowy, 6. sezon serialu. Scenarzyści zakończyli pracę nad finałem całości, ale aktorzy jeszcze spędzą kilka miesięcy na planie, bo do nakręcenia jest 10 odcinków.

Na początku października udało się zakończyć zdjęcia do sezonu 5B. Jak mówił Joe Henderson, jeden z showrunnerów, na premierę w tym roku nie ma szans. "Lucyfer" wróci z drugą częścią 5. serii albo w pierwszym, albo nawet w drugim kwartale 2021 roku. Z kolei 6. sezon zobaczymy prawdopodobnie w 2022 roku.

Lucyfer jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA