"Normalni ludzie" wreszcie w Polsce. Która platforma i kiedy pokaże adaptację powieści Sally Rooney?

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

0

Aż trudno uwierzyć, że polscy widzowie musieli czekać ponad pół roku na "Normalnych ludzi", hit BBC na podstawie powieści Sally Rooney. Mamy polski zwiastun i datę premiery serialu.

"Normalni ludzie" to jeden z największych telewizyjnych hitów tego roku, nie tylko w Wielkiej Brytanii. Serial BBC był powszechnie chwalony po obu stronach oceanu, udało mu się też zdobyć nominacje do Emmy i nagród krytyków. A o polskiej premierze wciąż było cicho. Aż do dziś. Wszystkie 12 odcinków serialu będziecie mogli zobaczyć 1 grudnia w HBO GO. Emisja w HBO planowana jest od 14 grudnia.

Normalni ludzie – polski zwiastun serialu BBC

"Normalni ludzie" to współczesna historia miłosna, opowiadająca o tym, jak jedna osoba może niespodziewanie zmienić życie innej osoby i jak skomplikowana potrafi być intymność. W serialu będziemy oglądać relację dwójki przyjaciół i kochanków z małego miasteczka w Irlandii. Marianne (Daisy Edgar-Jones) i Connell (Paul Mescal) zaczynają romansować w szkole średniej, a później rozstają się i wracają do siebie, testując swój związek, w miarę jak dorastają i zmieniają się.

Kiedy ich poznajemy, on jest lubianym, przystojnym i dobrze zbudowanym szkolnym sportowcem, a ona dumną, wycofaną samotniczką, która unika swoich kolegów i koleżanek z klasy, a na lekcjach kwestionuje autorytet nauczycieli. Na studiach sytuacja się odwraca – to ona jest tą, która świetnie sobie radzi w nowym otoczeniu, z kolei jemu wydaje się, że nigdzie nie pasuje.

W obsadzie serialu są także m.in. Sarah Greene (Dom grozy"), Aislín McGuckin ("Outlander") i Desmond Eastwood ("Wikingowie"). Scenariusz napisała Sally Rooney, autorka książki "Normalni ludzie", wraz z Alice Birch i Markiem O'Rowe'em. Reżyserami są Lenny Abrahamson ("Pokój") i Hettie Macdonald ("Doctor Who: Blink"), którzy podzielili się serialem dokładnie po połowie. Dłuższe zwiastuny serialu od BBC i Hulu możecie obejrzeć tutaj.

Normalni ludzie – premiera 1 grudnia w HBO GO