"Normalni ludzie" wreszcie w Polsce. Która platforma i kiedy pokaże adaptację powieści Sally Rooney?

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

Aż trudno uwierzyć, że polscy widzowie musieli czekać ponad pół roku na "Normalnych ludzi", hit BBC na podstawie powieści Sally Rooney. Mamy polski zwiastun i datę premiery serialu.

"Normalni ludzie" to jeden z największych telewizyjnych hitów tego roku, nie tylko w Wielkiej Brytanii. Serial BBC był powszechnie chwalony po obu stronach oceanu, udało mu się też zdobyć nominacje do Emmy i nagród krytyków. A o polskiej premierze wciąż było cicho. Aż do dziś. Wszystkie 12 odcinków serialu będziecie mogli zobaczyć 1 grudnia w HBO GO. Emisja w HBO planowana jest od 14 grudnia.

Normalni ludzie – polski zwiastun serialu BBC

"Normalni ludzie" to współczesna historia miłosna, opowiadająca o tym, jak jedna osoba może niespodziewanie zmienić życie innej osoby i jak skomplikowana potrafi być intymność. W serialu będziemy oglądać relację dwójki przyjaciół i kochanków z małego miasteczka w Irlandii. Marianne (Daisy Edgar-Jones) i Connell (Paul Mescal) zaczynają romansować w szkole średniej, a później rozstają się i wracają do siebie, testując swój związek, w miarę jak dorastają i zmieniają się.

Kiedy ich poznajemy, on jest lubianym, przystojnym i dobrze zbudowanym szkolnym sportowcem, a ona dumną, wycofaną samotniczką, która unika swoich kolegów i koleżanek z klasy, a na lekcjach kwestionuje autorytet nauczycieli. Na studiach sytuacja się odwraca – to ona jest tą, która świetnie sobie radzi w nowym otoczeniu, z kolei jemu wydaje się, że nigdzie nie pasuje.

W obsadzie serialu są także m.in. Sarah Greene (Dom grozy"), Aislín McGuckin ("Outlander") i Desmond Eastwood ("Wikingowie"). Scenariusz napisała Sally Rooney, autorka książki "Normalni ludzie", wraz z Alice Birch i Markiem O'Rowe'em. Reżyserami są Lenny Abrahamson ("Pokój") i Hettie Macdonald ("Doctor Who: Blink"), którzy podzielili się serialem dokładnie po połowie. Dłuższe zwiastuny serialu od BBC i Hulu możecie obejrzeć tutaj.

Normalni ludzie – premiera 1 grudnia w HBO GO

REKLAMA