"Outlander" bez scen seksu w 6. sezonie? Sam Heughan mówi o przygotowaniach do zdjęć w czasie pandemii

"Outlander" (Fot. Starz)

Pandemia zmieniła krajobraz telewizyjny, w tym także samą treść seriali. Jak będzie wyglądać 6. sezon "Outlander", kręcony w czasach kiedy bliski kontakt jest niewskazany?

Pandemia koronawirusa to nie tylko opóźnienia na planach zdjęciowych, krótsze sezony i masowe kasowanie seriali. Trudna sytuacja, w jakiej znalazł się świat, dotknęła branżę telewizyjną na różne sposoby, zmuszając tych, którzy chcą teraz pracować, do stosowania drakońskich środków bezpieczeństwa. W tym też takich, które wpływają na treść seriali. Nie ma mowy o scenach zbiorowych z prawdziwego zdarzenia, a sceny walki czy seksu kręci się inaczej – albo się z nich rezygnuje.

Outlander – co ze scenami seksu w 6. sezonie?

Jak sobie z tym poradzi "Outlander", którego ekipa według nieoficjalnych informacji ma wejść na plan 6. sezonu w styczniu 2021 roku? Sam Heughan, czyli serialowy Jamie Fraser, wystąpił ostatnio w programie "Live with Kelly and Ryan" (via Express) i opowiedział o kulisach przygotowań do powrotu do pracy.

– Oczywiście w związku z COVID-em wszystko się opóźniło, ale zdecydowanie już się przygotowujemy. Byłem kilka razy na przymiarkach kostiumów. Będziemy musieli się dostosować. Będziemy musieli poszukać nowego sposobu obejścia problemów, ale już nad tym pracujemy. Cieszę się! Nie mogę się już doczekać powrotu do pracy – powiedział aktor.

Kelly Ripa zapytała wprost, jak będą wyglądać sceny miłosne w czasach, kiedy obowiązują zasady społecznego dystansu.

– Tak, zdaje się, że muszę teraz być dwa metry od mojej serialowej partnerki, więc to może zapewnić naprawdę interesujące sceny miłosne. Zobaczymy – powiedział Heughan.

Ryan Seacrest w tym momencie postanowił upewnić się, że "Outlander" w ogóle będzie mieć sceny miłosne w 6. sezonie.

– O ile mi wiadomo, tak. Mam nadzieję! To istotna część naszego serialu – zakończył aktor.

Outlander – kiedy start zdjęć do 6. sezonu?

Kiedy dokładnie ekipa "Outlander" wejdzie na plan 6. sezonu? Tego nie wiadomo. Styczeń 2021 roku to na razie data nieoficjalna, której twórcy nie potwierdzają. Jak napisała na Twitterze producentka serialu Maril Davis, nie mają oni zwyczaju ogłaszania daty produkcji przed jej rozpoczęciem. Pozostaje więc cierpliwie czekać.

Outlander sezon 6 sceny seksu

A cierpliwości przyda się więcej niż zwykle. Przy założeniu, że produkcja ruszy w styczniu i nie wydłuży się ze względu na pandemiczne obostrzenia, zdjęcia zakończą się w sierpniu albo wrześniu 2021 roku. Teoretycznie są więc szanse na premierę 6. sezonu "Outlander" w grudniu 2021 roku. Ale ponieważ seriale telewizji kablowej rzadko mają premiery w grudniu, Starz prawdopodobnie przełoży ją na początek 2022 roku. Czyli fani serialu będą czekać blisko dwa lata na nowe odcinki.

6. sezon "Outlander" ma liczyć 12 odcinków i opierać się na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, czyli szóstym tomie cyklu "Obca".

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA