Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "The Crown", "Branża", "Chirurdzy" i inne premiery

"The Crown" (Fot. Netflix)

Najbliższy tydzień będzie należał do powracającego z 4. sezonem "The Crown". Inne serialowe premiery to "Branża", "Helstrom", "The Liberator" czy 17. sezon "Chirurgów".

Przed nami kolejny tydzień z kilkunastoma premierami serialowymi. Wśród nich będzie marvelowski "Helstrom", "Branża" od HBO/BBC, animowany "The Liberator" czy wreszcie nowa seria królewskiego serialu "The Crown". Za oceanem tymczasem wracają m.in. "Chirurdzy", "Jednostka 19", "Czarna lista" i produkcje NBC z rodziny "One Chicago".

Helstrom (nowość Hulu) – 9 listopada o godz. 22:00 na FOX Polska

Tydzień zacznie się od polskiej premiery serialu "Helstrom". Nowa produkcja Marvela to mroczna historia rodzeństwa Daimona (Tom Austen) i Any Helstromów (Sydney Lemmon), dzieci tajemniczego, potężnego demona i seryjnego mordercy zarazem. W dorosłym życiu, walcząc ze swoimi rodzinnymi koszmarami, rodzeństwo wykorzystuje swoje nienaturalne zdolności, by uchronić ludzkość przed skrywającymi się w ciemności jej najgorszymi przedstawicielami.

Branża (nowość BBC/HBO) – 10 listopada na HBO

"Branża" to wspólna produkcja BBC i HBO, opowiadająca o grupce młodych ludzi, którzy rywalizują o kilka etatów w międzynarodowym banku z siedzibą w Londynie. Wszyscy mają wielkie ambicje, chcą podbijać świat, wikłają się w przelotne romanse i nie stronią od narkotyków. W serialu pojawią się takie tematy, jak płeć, rasa, podziały klasowe i przywileje w środowisku pracy. W obsadzie znajdują się Myha'la Herrold, Marisa Abela, Harry Lawtey, David Jonsson i Nabhaan Rizwan. Twórcami są debiutanci Mickey Down i Konrad Kay, a wśród reżyserów jest Lena Dunham.

The Liberator (nowość) – 11 listopada na Netfliksie

"The Liberator" to serial animowany Netfliksa na podstawie książki Aleksa Kershawa pod tym samym tytułem. Składająca się z czterech odcinków produkcja, której reżyserem jest Polak Grzegorz Jonkajstys, a twórcą Jeb Stuart ("Szklana pułapka"), opowie historię amerykańskiego oficera Feliksa Sparksa i jego jednostki piechoty, walczącej przez 500 dni w Europie w czasie II wojny światowej. Serial został stworzony techniką Trioscope, czyli łączy animację komputerową z grą aktorską.

Chirurdzy (sezon 17) – 12 listopada w USA

"Chirurdzy" powracają, niestety na razie tylko za oceanem. 17. sezon rozpocznie się od crossovera z "Jednostką 19" – w środku pandemii koronawirusa serialowi lekarze będą ratować ofiary wielkiego pożaru. Tematy pandemiczne mają zdominować ten sezon – "Chirurdzy" opowiedzą o lekarzach na pierwszym froncie walki, operacjach, które nie odbywają się w tych czasach, zwolnieniach w szpitalach zabiegowych, jak ten z serialu, czy też lekarzach wynajmujących razem mieszkania na Airbnb, żeby nie narażać rodzin na kontakt z wirusem. Ale to nie wszystko, bo oczywiście możemy liczyć też na lżejsze wątki, w tym ciąg dalszy trójkąta miłosnego z Meredith.

The Crown (sezon 4) – 15 listopada na Netfliksie

"The Crown" powraca z 4. sezonem, w którym zadebiutują Emma Corrin jako młoda księżna Diana i Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher. Akcja rozpoczyna się pod koniec lat 70. Królowa Elżbieta próbuje znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę dla księcia Karola, który mimo ukończenia 30 lat wciąż pozostaje kawalerem. Jednocześnie Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez premier Thatcher. Podczas gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, Karol rozpoczyna bajkowy romans z lady Dianą Spencer. A za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Dash & Lily (nowość) – premiera 10 listopada na Netfliksie, zwiastun tutaj

· A Teacher (nowość FX) – premiera 10 listopada w USA, zwiastun tutaj

· Chicago Med (sezon 6) – premiera 11 listopada w USA

· Chicago Fire (sezon 9) – premiera 11 listopada w USA

· Chicago PD (sezon 8) – premiera 11 listopada w USA

· S.W.A.T. (sezon 4) – premiera 11 listopada w USA

· Law & Order: SVU (sezon 22) – premiera 12 listopada w USA

· Jednostka 19 (sezon 4) – premiera 12 listopada w USA

· The Unicorn (sezon 2) – premiera 12 listopada w USA

· Dolina Łez (nowość KAN 11) – premiera 12 listopada na HBO GO

· Czarna lista (sezon 8) – premiera 13 listopada w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA