Jak ma na imię dziecko Sheldona i Amy? Producent "Młodego Sheldona" o niespodziance z premiery 4. serii

"Młody Sheldon" (Fot. CBS)

"Młody Sheldon" sprawił widzom niespodziankę i zdradził imię dziecka Sheldona i Amy w premierze 4. sezonu. Producent serialu opowiada o kulisach całej sytuacji. Spoilery, oczywiście!

"Teoria wielkiego podrywu" przeszła do historii, a Jim Parsons nie wygląda już ani trochę jak Sheldon Cooper. Nie przeszkadza mu to podkładać głos dorosłemu Sheldonowi w serialu "Młody Sheldon". W premierze 4. sezonu spin-offu "Teorii wielkiego podrywu" do Parsonsa dołączyła Mayim Bialik w roli Amy i w pewnym momencie para zdradziła, jak nazywa się ich dzieciak: Leonard Cooper.

Młody Sheldon zdradził imię dziecka Sheldona i Amy

"To była najlepsza impreza z okazji ukończenia szkoły, na jakiej byłem. Do czasu tej, którą urządziliśmy dla mojego syna, Leonarda Coopera. Chciałem, żeby nazywał się Leonard Nimoy Cooper, ale Amy mi nie pozwoliła" – mówi dorosły Sheldon w odcinku "Graduation", w którym jego młodsza wersja kończy szkołę średnią. "Ciesz się, że w ogóle pozwoliłam ci go nazwać Leonard" – odpowiada Amy. Po czym para zgodnie mówi "Kocham cię". Całą scenę możecie obejrzeć poniżej.

Imię dziecka Sheldona i występ Mayim Bialik komentuje w rozmowie z TVLine Steve Molaro. Producent "Młodego Sheldona" przyznaje, że scenariusz trochę zmieniono w porównaniu z wersją sprzed pandemii, której nie udało się nakręcić przed wiosennym lockdownem. Wtedy był tylko Sheldon zdradzający imię syna, nie było Amy.

– Przeglądając ponownie scenariusz, chciałem dodać żart, o którym myślałem od dawna: że Sheldon może zechcieć nazwać swojego syna Leonard i dać mu na drugie imię Nimoy. Potem bawiłem się tym [pomysłem]: czy nie byłoby miło usłyszeć, jak Amy mówi: "Ciesz się, że pozwoliłam ci go nazwać Leonard"? I pomyślałem, że nie ma zasad, jeśli chodzi o narrację. Wrzućmy to tam i zobaczmy, czy Mayim to zrobi. Zadzwoniłem do Mayim i ona chętnie to zrobiła. Myślała, że to naprawdę fajne – opowiada Molaro.

Żeby nie było wątpliwości: syn Cooperów nie nosi imienia po Leonardzie Nimoyu ze "Star Treka", tylko po Leonardzie Hofstadterze, najlepszym przyjacielu Sheldona.

– On nosi imię po Hofstadterze. Drugie imię Nimoy wydawało się dodatkowym bonusem, ale dla mnie on nosi imię po Leonardzie Hofstadter, na pewno, bez żadnych wątpliwości – zapewnia producent "Młodego Sheldona".

Co czeka nas dalej w spin-offie "Teorii wielkiego podrywu"? Steve Molaro mówi, że od czasu do czasu będą pojawiać się kolejne odniesienia do dalszych losów Sheldona i Amy. Przede wszystkim jednak mały Sheldon wybiera się teraz na studia – będzie to miało miejsce "gdzieś w okolicach 6. odcinka". Wcześniej czeka nas lato z Cooperami: Missy i Sheldon na obozie biblijnym i inne atrakcje.

Nowe odcinki Młodego Sheldona w piątki w HBO GO

REKLAMA