"Outsider" jednak skasowany przez HBO. Tymczasem twórcy mają już plan na 2. sezon i szukają nowej stacji

"Outsider" (Fot. HBO)

Stephen King ostatnio zapewniał, że "Outsider" będzie mieć 2. sezon i że już są scenariusze. Niestety, prawdziwa okazała się tylko druga część tego zdania. HBO nie chce kontynuować serialu.

Wydawało się, że "Outsider" bez problemu dostanie 2. sezon. Serial co prawda był początkowo planowany jako produkcja limitowana, ale kiedy okazało się, że notuje lepsze wyniki oglądalności niż "Watchmen" czy 3. sezon "Detektywa", zaczęto mówić o kontynuacji. O tym, że 2. sezon powstanie, zapewniał ostatnio sam Stephen King, który już widział scenariusze nowych odcinków. Pisarz nie wziął pod uwagę tylko jednego: że te scenariusze nie muszą spodobać się w telewizji HBO.

Outsider – HBO nie zamówi 2. sezonu serialu

Jak donosi Deadline, HBO zdecydowało się nie zamawiać kontynuacji "Outsidera", więc studio MRC, które produkuje serial, szuka teraz nowej stacji. Gotowa jest prezentacja, którą wcześniej pokazywano w HBO. Składa się ona ze scenariusza i tzw. biblii, czyli zarysu 2. sezonu, który wyjdzie poza wydarzenia z powieści Kinga.

Według Deadline King zapoznał się z dalszymi planami twórcy serialu Richarda Price'a i na wszystko się zgodził. 2. sezon "Outsidera" ma skupiać się na postaci Holly (Cynthia Erivo), poszerzając uniwersum stworzone przez Kinga i eksplorując w atmosferze nieokreślonej grozy to, co ludzkie, naturalistyczne i niewytłumaczalne.

– Wiem dokładnie, dokąd to zmierza, bo widziałem już kilka scenariuszy. Mógłbym ci powiedzieć, ale potem musiałbym cię zabić. Powiem tylko, że jest to naprawdę świetne i że zawiera naprawdę straszny element paranormalny – powiedział w październiku Stephen King w rozmowie z EW, zapewniając, że "Outsider" powróci.

Outsider sezon 2 czy będzie

Teraz niestety wiemy na pewno już jedno: jeśli powróci, to nie w HBO. Stacja wydała krótkie oświadczenie, w którym podziękowała producentom za współpracę, nie podając jednak powodów jej zakończenia.

– Podobała nam się współpraca z Richardem [Price'em], Jasonem [Batemanem], Andrew [Bernsteinen] i ekipą MRC i życzymy im powodzenia w kontynuowaniu świata stworzonego przez genialnego Stephena Kinga.

Szefowa MRC odpowiedziała podziękowaniem dla HBO i przypomnieniem, że "Outsider" miał świetną oglądalność. Warto też zauważyć, że HBO podjęło decyzję raczej niedawno. Choć "Outsider" początkowo miał być produkcją limitowaną, do nagród Emmy został zgłoszony jako serial dramatyczny. Co oznacza, że szefowie stacji prawdopodobnie byli za kontynuacją, dopóki nie zobaczyli planu na 2. sezon.

Outsider jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA