Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Mroczne materie", "Mały topór" i inne premiery

"Mroczne materie" (Fot. HBO/BBC)

Gotowi na magiczne podróże z małą Lyrą? W tym tygodniu wreszcie powracają z 2. sezonem "Mroczne materie". Poza tym czeka nas m.in. brytyjski "Mały topór" i rumuński "Trefny szmal".

Tym razem czeka nas tydzień z HBO i w zasadzie bez Netfliksa. Jutro na HBO GO premierę będzie mieć antologia BBC "Mały topór", a we wtorek wracają "Mroczne materie". Poza tym na liście premier w Polsce jest jeszcze m.in. "Trefny szmal" i "Obłudna gra", z kolei za oceanem rusza "Big Sky", nowy serial Davida E. Kelleya.

Mały topór (nowość BBC) – 16 listopada na HBO GO

"Mały topór" (w oryginale "Small Axe") to wyreżyserowana przez Steve'a McQueena pięcioczęściowa antologia o przedstawicielach czarnoskórej karaibskiej społeczności w Londynie. Jej pierwsza część, "Mangrove", którą obejrzymy 16 listopada, opowie historię grupy protestujących w 1970 roku w Londynie znanej później jako Mangrove 9. W obsadzie znajdują się m.in. Letitia Wright, Shaun Parkes i Malachi Kirby. Więcej o projekcie i kolejnych filmach z serii przeczytacie tutaj.

Mroczne materie (sezon 2) – 17 listopada na HBO

"Mroczne materie" wracają z nowymi odcinkami. Fabuła 2. sezonu opierać się będzie na książce "Magiczny nóż", drugiej części trylogii Philipa Pullmana, w której Lyra dociera do Cittagazze. Na ekranie spotkają się Andrew Scott i Phoebe Waller-Bridge, czyli duet z 2. serii "Fleabag". Scott dołączył do obsady w roli Johna Parry'ego, a twórczyni "Fleabag" wcieli się w jego dajmona, rybołowa o imieniu Sayan. Nowe role zagrają także Terence Stamp, Jade Anouka i Simone Kirby.

Big Sky (nowość ABC) – 17 listopada w USA

"Big Sky" to nowy serial kryminalny Davida E. Kelleya ("Wielkie kłamstewka"), w którym główne role grają Ryan Phillippe, Kylie Bunbury i Katheryn Winnick. Jest to historia o detektywach poszukujących dwóch sióstr porwanych przez kierowcę ciężarówki w okolicach autostrady w Montanie. Szybko się okazuje, że sprawa jest znacznie większa, niż się wydawało, bo to nie są jedyne dziewczyny, które zaginęły. Niestety, na razie serial nie ma polskiej daty premiery.

Trefny szmal (nowość HBO Europe) – 22 listopada na HBO GO

"Trefny szmal" to rumuński serial HBO. Doru (Alexandru Papadopol) oraz Ionela (Cristian Bota) to dwaj technicy z wydziału robót publicznych, którzy pewnego dnia w barze, sfrustrowani życiem i pracą, zaczynają żartować na temat manipulowania ruchem ulicznym w celu dokonania napadu na bank. Niewinny dowcip obraca się przeciwko nim i nagle zupełnie nieprzygotowani zaczynają planować skok stulecia.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· The Neighborhood (sezon 3) – premiera 16 listopada w USA

· Bob Hearts Abishola (sezon 2) – premiera 16 listopada w USA

· All Rise (sezon 2) – premiera 16 listopada w USA

· Bull (sezon 5) – premiera 16 listopada w USA

· NCIS (sezon 18) – premiera 17 listopada w USA

· FBI (sezon 3) – premiera 17 listopada w USA

· FBI: Most Wanted (sezon 2) – premiera 17 listopada w USA

· For Life (sezon 2) – premiera 18 listopada w USA

· Obłudna gra (Filthy Rich, nowość FOX) – premiera 18 listopada na FOX Polska, zwiastun tutaj

· A Million Little Things (sezon 3) – premiera 19 listopada w USA

· Animaniacy (powrót po latach na Hulu) – premiera 20 listopada w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA