9. sezon "Dextera" ma już reżysera i zarys fabuły. O czym będą nowe odcinki i kiedy będzie dziać się akcja?

"Dexter" (Fot. Showtime)

0

Ruszyły prace nad powrotem "Dextera". Showtime ujawnił nazwisko reżysera – dobrze znane fanom serialu – i zarys fabuły. Co się dzieje z naszym ulubionym seryjnym mordercą/drwalem?

"Dexter" powraca z serią limitowaną – aka dziejącym się dekadę po finale serialu 9. sezonem. Prace już się rozpoczęły, a my właśnie poznaliśmy nowe szczegóły.

Dexter sezon 9 – o czym będą nowe odcinki?

Jak donosi The Hollywood Reporter, serial wybrał już swojego głównego reżysera: to Marcos Siega, który wcześniej wyreżyserował dziewięć odcinków oryginalnego "Dextera". Teraz będzie odpowiadać za sześć odcinków z dziesięciu (tyle ma liczyć całość), a także dołączył do grona producentów wykonawczych nowego "Dextera".

Zgodnie z oficjalnym opisem, akcja nowej serii będzie się działa dziesięć lat po tym, jak Dexter Morgan zaginął w czasie huraganu Laura. Nasz bohater żyje teraz pod przybranym nazwiskiem z dala od Miami. I to wszystko, co na razie wiemy o fabule.

Dexter sezon 9

Jak tłumaczył wcześniej Clyde Phillips, showrunner serialu, nowy sezon to dla twórców okazja, żeby naprawić to, co nie wyszło w ostro krytykowanym przez fanów finale. "Dexter" dostanie nowy finał i nowe zakończenie, ale nie będzie mowy o odwracaniu czegokolwiek czy udawaniu, że to się nie wydarzyło naprawdę.

– To świetna szansa, żeby napisać drugi finał. (...) To okazja, żeby to naprawić. Ale nie dlatego to robimy. Niczego nie będziemy odwracać. Nie zdradzimy publiczności, mówiąc: "Ups, to wszystko to był tylko sen". To, co wydarzyło się w ciągu pierwszych ośmiu lat, rzeczywiście się wydarzyło w ciągu pierwszych ośmiu lat – mówił Phillips w podcaście TV's Top 5.

Zdjęcia do nowej serii "Dextera", w której ponownie zobaczymy Michaela C. Halla w tytułowej roli, mają wystartować tej zimy. Z kolei premiera planowana jest na jesień 2021 roku, czyli osiem lat po kontrowersyjnym finale.

REKLAMA