Kiedy wystartują zdjęcia do nowego sezonu "Dextera"? Kto będzie przeciwnikiem głównego bohatera?

"Dexter" (Fot. Showtime)

0

Dexter Morgan już wkrótce powróci na nasze ekrany. Wiadomo, kiedy rozpoczynają się prace na planie 9. sezonu, a poza tym pojawiły się nieoficjalne informacje na temat antagonisty.

Jesienią 2021 roku z nową serią limitowaną – aka 9. sezonem – wraca "Dexter", jeden z najpopularniejszych seriali z czasów, kiedy rządziły produkcje kablówek. Wraca przede wszystkim po to, żeby naprawić to, co nie wyszło w finale 8. sezonu, okrzykniętym jednym z najgorszych zakończeń w historii telewizji.

Dexter sezon 9 – kim będzie główny przeciwnik?

Jak donosi serwis The Illuminerdi, zdjęcia do nowych odcinków ruszą w styczniu 2021 roku. Michael C. Hall powróci jako Dexter Morgan, a jego przeciwnikiem przez cały 10-odcinkowy sezon ma być "50-letni mężczyzna o imieniu Kurt". Na razie wiemy o tej postaci tyle, że to kierowca z północno-wschodniej części Ameryki, właściciel lokalnego zajazdu dla ciężarówek i "ukochany lider społeczności".

Kurt skrywa jednak pewną tajemnicę, związaną z synem, Matthew, który jest odpowiedzialny za niejeden bałagan, a do ich sprzątania używa pieniędzy ojca. Możemy przypuszczać, że "bałagan" w tym przypadku oznacza "morderstwo". Nieoficjalnych informacji ciąg dalszy jest taki, że Showtime próbuje namówić Johna Cusacka do przyjęcia roli Kurta (wcześniej miał odmówić Tim Robbins). A to by oznaczało, że "Dexter" mierzy z tą postacią wysoko i że Kurt może dołączyć do grona najbardziej charyzmatycznych przeciwników tytułowego bohatera.

Dexter sezon 9 przeciwnik

Wcześniej pojawił się krótki oficjalny opis, zgodnie z którym akcja nowej serii "Dextera" będzie się działa dziesięć lat po tym, jak Dexter Morgan zaginął w czasie huraganu Laura. Nasz bohater żyje pod przybranym nazwiskiem z dala od Miami.

Clyde Phillips, showrunner serialu, przyznał, że nowe odcinki to dla twórców okazja, żeby naprawić to, co nie wyszło w ostro krytykowanym przez fanów finale. "Dexter" dostanie nowy finał i nowe zakończenie, ale nie będzie mowy o odwracaniu czegokolwiek czy udawaniu, że to się nie wydarzyło naprawdę.

– To świetna szansa, żeby napisać drugi finał. (...) To okazja, żeby to naprawić. Ale nie dlatego to robimy. Niczego nie będziemy odwracać. Nie zdradzimy publiczności, mówiąc: "Ups, to wszystko to był tylko sen". To, co wydarzyło się w ciągu pierwszych ośmiu lat, rzeczywiście się wydarzyło w ciągu pierwszych ośmiu lat – powiedział Phillips w podcaście TV's Top 5.

9. sezon "Dextera" ma już głównego reżysera, którym został Marcos Siega, a także przybliżoną datę premiery: jesień 2021 roku.