Jakie seriale były najpopularniejsze w 2020 roku? Polska lista Google znów mocno różni się od światowej

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Podczas gdy świat zwariował na punkcie "Króla tygrysów", do Polski ten szał nie dotarł. Wolimy "Dom z papieru" i "Gambit królowej", mocno trzymają się też produkcje polskie i tureckie.

Google wypuściło swoje coroczne podsumowania najczęściej wyszukiwanych haseł (Polska tutaj). W 2020 roku trudno przebić koronawirusa i wybory, ale na szczęście tutaj nie musimy zajmować się w tej chwili ani jednym, ani drugim.

Google: najpopularniejsze seriale na świecie w 2020

Przegląd list najpopularniejszych seriali w Google w 2020 roku zaczynamy od top 10 dla całego świata. Rządzi "Król tygrysów" i brazylijski "Big Brother", a na trzecim miejscu znalazł się "Dom z papieru". Wszystkie kolejne pozycje (łącznie osiem z dziesięciu) zajmują seriale Netfliksa (w tym przejęte w tym roku "Cobra Kai"), co najlepiej pokazuje, jaką siłę ma streamingowy gigant.

1. Król tygrysów
2. Big Brother Brazylia
3. Dom z papieru
4. Cobra Kai
5. The Umbrella Academy
6. Emily w Paryżu
7. Ozark
8. Gambit królowej
9. Outer Banks
10. Locke & Key

najpopularniejsze seriale 2020

Google: najpopularniejsze seriale w USA w 2020

Zajrzyjmy dla odmiany do Stanów Zjednoczonych. Znów – na pierwszym miejscu "Król tygrysów", a dalej głównie Netflix, z małym dodatkiem CW ("All American") i Hulu ("Małe ogniska").

1. Król tygrysów
2. Cobra Kai
3. Ozark
4. The Umbrella Academy
5. Gambit królowej
6. Małe ogniska
7. Outer Banks
8. Ratched
9. All American
10. Ostatni taniec

najpopularniejsze seriale 2020

Google: najpopularniejsze seriale w Polsce w 2020

A co z tą Polską? W Polsce uwielbiamy "Dom z papieru" bardziej niż w innych krajach, a tuż za nim, co ciekawe, znalazł się "Gambit królowej" (zasługa jakości czy Marcina Dorocińskiego?). Dalej mamy tradycyjny zestaw polskiego telewidza, czyli telenowelę turecką, kontynuację "BrzydUli" i rosyjski dramat kostiumowy "Cena wolności", pokazywany na TVP. Na szóstym miejscu uplasowało się netfliksowe "W głębi lasu", a dalej turecka "Przysięga" (niestety, nie chodzi o dokument HBO), polskie "Zawsze warto", meksykańska "La Bandida" i miniserial "Unorthodox".

W porównaniu z zestawieniami z lat poprzednich zbliżyliśmy się trochę bardziej do reszty świata, ale wciąż widać, że trudno przebić oglądalnością telenowele emitowane na TVP. Są w stanie z nimi walczyć jedynie polskie produkcje innych stacji, jak TVN, oraz niektóre seriale Netfliksa.

1. Dom z papieru
2. Gambit królowej
3. Więzień miłości
4. BrzydUla 2
5. Cena wolności
6. W głębi lasu
7. Przysięga
8. Zawsze warto
9. La Bandida
10. Unorthodox

REKLAMA