5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Kto wygrał nagrody BAFTA? Czy ALF powróci w filmie kinowym? Dlaczego 2. sezon "American Horror Story" może być naprawdę przerażający? A do tego pierwszy teaser 7. sezonu "Dextera" i pierwsze foto z 2. sezonu "Hell on Wheels". Zapraszamy!

1. Kto wygrał nagrody BAFTA? Znamy już laureatów brytyjskich nagród BAFTA. Nagrodami obsypano miniserial "Appropriate Adult" (najlepszy aktor - Dominic West, najlepsza aktorka - Emily Watson, najlepsza aktorka drugoplanowa - Monica Dolan). Najlepszym aktorem drugoplanowym został Andrew Scott ("Sherlock"). Najlepszy serial dramatyczny to w tym roku "The Fades". W kategorii Zagraniczne wygrał duński dramat "Borgen" (o którym pisaliśmy tutaj). Najlepszym miniserialem został "This Is England '88". Pełną listę laureatów i nominowanych znajdziecie tutaj (z jakiegoś powodu nie zaznaczyli Dominica Westa w pierwszej kategorii).

2. ALF powróci na dużym ekranie? "Drużyna A" wróciła w wersji kinowej, czemu więc nie "ALF"? Twórca serialu, Paul Fusco, który od czasu hitowego serialu z lat 80. nie stworzył innego wielkiego hitu, mówi w THR, że chciałby zrobić film o sympatycznym stworze z kosmosu. Dzisiejszy ALF byłby na pewno trochę inny niż serialowy - bardziej wygadany, przystający do naszych czasów. Być może zostałoby wyjaśnione, jak ALF dostał się tutaj, umieszczono by go w nowej rodzinie. To oczywiście na razie tylko piękne plany.

3. Co w 2. sezonie "American Horror Story"? Ryan Murphy zdradza coraz więcej na temat 2. sezonu "AHS". W rozmowie z Vulture powiedział, że ten sezon będzie o ludziach chorych psychicznie i nie będzie zupełnie miał związku z pierwszym. Murphy po raz pierwszy zdradził, że 2. sezon będzie dział się w latach 60. Zostanie oddana ich specyfika - np. Chloe Sevigny zagra kobietę, którą mąż wysłał do psychuszki, bo lubi seks. Inna bohaterka znajdzie się tam, bo jest lesbijką. A kiedy już człowiek wyląduje w takim miejscu, nie ma żadnych praw i może tam zostać do końca życia - to jest naprawdę przerażające. Często jednak jest tak, że ci ludzie, których tam umieszczają "zdrowi", są najbardziej normalni z nas wszystkich. Zapowiada się nieźle, co? Poza tym Murphy zdradził, że już dobrze wie, o czym będzie 3. sezon.

4. Jest pierwszy teaser 7. sezonu "Dextera". Stacja Showtime zaprezentowała teaser 7. sezonu "Dextera". Premiera 30 września (wraz z 2. sezonem "Homeland").

5. Jest też pierwsze zdjęcie z 2. sezonu "Hell on Wheels". Serial powróci na antenę AMC już latem - 12 sierpnia. Na zdjęciu możecie zobaczyć, kogo na pewno nie zabraknie w 1. odcinku 2. sezonu.

REKLAMA