Nie tylko was zdziwił reboot "Czystej krwi". Anna Paquin i Charlaine Harris też wyglądają na lekko zaskoczone

"Czysta krew" (Fot. HBO)

Jak bardzo niepotrzebna jest nowa wersja "Czystej krwi"? Za odpowiedź niech posłuży zdziwienie odtwórczyni głównej roli w oryginale i autorki książek, których adaptacją jest serial HBO.

HBO tworzy reboot serialu "Czysta krew" – doniósł kilka dni temu Michael Ausiello, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży telewizyjnej. Nową wersję kultowej wampirzej produkcji tworzą Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale", i Jami O'Brien, współtwórczyni serialu AMC "NOS4A2". W ekipie producentów jest także Alan Ball, twórca oryginału.

Czysta krew – Anna Paquin nie wiedziała o reboocie

Informacja jest na razie nieoficjalna, HBO jej w żaden sposób nie komentuje. I najwyraźniej bardzo mało osób wiedziało o sprawie, zanim to wyciekło. W szoku są nie tylko fani, ale też członkowie ekipy oryginalnej "Czystej krwi", emitowanej w HBO przez siedem sezonów, od 2008 do 2014 roku.

"Cóż, pierwsze słyszę" – napisała na Twitterze Anna Paquin, odtwórczyni roli kelnerki Sookie Stackhouse, w której kochały się wszystkie wampiry z miasteczka Bon Temps w Luizjanie. "Ja też" – odpowiedział jej Denis O'Hare, który zagrał Russella Edgingtona.

I na tym nie koniec, bo nic nie wiedziała też Charlaine Harris, autorka serii książek, na podstawie której powstała "Czysta krew".

Czy to znaczy, że informacja o reboocie jest nieprawdziwa? Raczej nie, bo Ausiello nie zalicza tego typu wpadek, a poza tym w takiej sytuacji sprawę zdementowałoby HBO. Powinniśmy to raczej traktować jak sugestię, że Roberto Aguirre-Sacasa i spółka tworzą zupełnie nową wersję z nowymi aktorami, w którą nie będzie zaangażowana ani Paquin, ani nikt z dawnej ekipy. Wyjątek stanowi dawny showrunner, ale jego funkcja pewnie sprowadzi się do doradzania.

Na koniec warto zauważyć jeszcze nie jedno: w tym momencie nowa "Czysta krew" nie jest jeszcze zamówionym serialem. To projekt, który znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju w HBO i jego losy mogą się różnie potoczyć.

Czysta krew jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA